20-літній Ювілей Василіянського Інституту та благословення нового іконостасу у Брюховицькому монастирі

560

На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та у приміщенні

У неділю, 25 вересня 2002 року, в монастирській церкві Собору Пресвятої Богородиці отців Василіян у Брюховичах відбулися урочистості з нагоди 20-ліття перенесення осідку Василіянського інституту філософсько-богословських студій імені митрополита Йосифа Велямина Рутського із Золочева до Брюхович. При цій нагоді відбувся Чин благословення нового іконостасу.

Божественну літургію очолив Львівський Митрополит та архиєпископ владика Ігор Возьняк. Йому співслужили Харківський екзарх владика Василь Тучапець, ЧСВВ, отці Йоан Школик, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя, Франциск Онисько, ЧСВВ, Протоігумен Провінції св. Миколая, Ігор Бойко, ректор Львівської Духовної семінарії Святого Духа, Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, ректор Василіянського інституту та ігумен монастиря святого Йосифа у Брюховичах, а також численне духовенство, – йдеться на сайті Провінції Найсвятішого Спасителя.

Над новим іконостасом працювала велика команда митців: автор проєкту – професор Львівської національної академії мистецтв Кость Маркович разом із сином Іваном; архітектор – Михайло Федик; різьбу по каменю здійснили Степан і Павло Зубрицькі; художню ковка по металу – Мар’ян Калічак; кераміку виготовили Василь Бондарчук і Степан Андрусів; скляні елементи – робота Андрія Петровського. Центральний об’єкт іконостасу, мозаїчні ікони, це витвір ченців-василіян, братів Анастасія Смереки, ЧСВВ, який вивчав мистецтво в Італії, та Андрея Касіяна, ЧСВВ.

У проповіді Митрополит Ігор провів паралелі між виходом Ізраїля із єгипетської неволі та сучасною ситуацією в нашій країні. Господь чудесно вивів народ з неволі Єгипту, а вони нарікали, бо шкодували за єгипетським м’ясом. Подібно багато українців і сьогодні нарікають на свободу, тому важливо і нашому народу примиритися з Господом. Потрібно споглядати з вірою на Божого Сина, який відкупив свій народ, та докладати усіх зусиль, щоб зберігати його вчення. Митрополит закликав до молитви, щоб найшвидше завершити цю війну, щоб не проливалася невинна кров, не гинули люди. Архиєрей також подякував василіянським ченцям за працю в Інституті філософсько-богословських студій, і поблагословив на подальші звершення.

Після освячення іконостасу із словами вдячності звернувся ігумен та ректор отець Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, який зазначив, що короткий термін, за який спорудили цей іконостас – знак Божого благословення. Отець ректор подякував владикам Ігорю за його благословення, та Василію, який був натхненником проєкту монастирського храму.

За двадцять років повноцінної діяльності ВІФБС навчання завершили 110 семінаристів, 95 із них стали священниками. З 2015 року до братів-василіян долучилися брати-редемптористи, брати-оріоністи і таким чином інститут став монашою семінарією Української Греко-Католицької Церкви.

Із визначною датою братів-василіян листом із благословенням привітав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, який зазначив велику працю, яку здійснюють випускники Василіянського інституту не лише на теренах Галичини, а й в усіх куточках України та в різних країнах світу. «Сьогодні, коли переживаємо катастрофу, пов’язану з війною, ваш заклад широко відчинив свої двері, щоб прийняти вимушено переміщених українців ― це найкраща проповідь і наука, яка будь-коли звучала на ваших лекціях», – зазначив Предстоятель. 

Він додав, що відзначення 20-ліття – це нагода не лише підбити підсумки, а й планувати подальшу діяльність, віддаючись у руки Бога. «Пам’ятайте, що першочерговим для вас є підготувати добрих виконавців волі Господа нашого – Ісуса Христа… Саме тих, хто всім серцем любить Бога та Його святу Церкву, потребує нині Україна, яка, складаючи велику жертву своїх героїчних синів і доньок, виборює свою волю», – вказав Блаженніший Святослав.

Протоархимандрит Василіянського Чину св. Йосафата отець Роберт Лисейко, ЧСВВ, який був ректором цього інституту у 2007-2012 рр., надіслав відеопривітання, в якому наголосив: «Потрібно інтенсивніше зростати духовно, інтелектуально, пізнаючи Божу правду і розвиваючи критичне мислення, щоб не піддаватися обману і навіюванню, яке притаманне для часу постправди. Ми маємо доносити до людей не якусь суб’єктивну правду, а правду Божу», – відзначив Генеральний настоятель.

До двадцятої річниці семінарії у Брюховичах із промовою виступив отець Протоігумен Йоан Школик, ЧСВВ. У свою чергу брати студенти підготували цікавий фотопроєкт, в якому акцентували на найвизначніших подіях з історії інституту, а також відеоролик про один день життя семінариста.