Ченці-василіяни взяли участь у заупокійних моліннях за Папу Франциска

У понеділок, 21 квітня 2025 р. Б., кардинал Кевін Фаррелл, Камерленг Святої Римської Церкви, повідомив, що на 88-му році життя, 12-му році свого понтифікату Папа Франциск переставився до вічності. Цього ж дня монахи-василіяни в різних Провінціях долучилися до молитви за упокій Римського Архиєрея, який є Верховним Настоятелем Чину, маючи найвищу, повну, безпосередню і загальну звичайну владу в усій Церкві.
Зокрема, у Світлий понеділок, ієромонахи, які проживають у Римському монастирі, разом з вірними помолилися Панахиду за упокій новопреставленого Папи. Моління очолив Преосвященний владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ, вислужений Апостольський екзарх для українців-католиків візантійського обряду в Італії.
У вівторок, 22 квітня, ченці мали можливість попрощатися з Папою Франциском у каплиці «Дому святої Марти». Крім того, кожний ієромонах Головного осідку відслужив Божественну Літургію у наміренні за померлого 266-го Наступника апостола Петра.

Урочисті похоронні богослужіння відбулися в суботу, 26 квітня. Святу Месу похорону Папи Франциска на площі Святого Петра у Ватикані відслужив кардинал Джованні Баттіста Ре, Декан Колегії кардиналів. Серед більше як 200 тисяч людей на площі, були присутні шестеро ієромонахів Василіянського Чину Святого Йосафата.

Під час Євхаристійного богослужіння кардинал Ре виголосив проповідь, у якій пригадав важливі події з понтифікату Папи Франциска, які засвідчили його бажання просвітити мудрістю Євангелія проблеми нашого часу, пропонуючи відповідь у світлі віри та заохочуючи переживати по-християнськи виклики й протиріччя сьогодення. За словами проповідника, милосердя і радість Євангелія – два ключові слова Папи Франциска. «Дорогий Папо Франциску, тепер ми просимо тебе молитися за нас, просимо, щоб з неба ти благословив Церкву, благословив Рим, благословив увесь світ, як ти це зробив минулої неділі з балкона цієї базиліки в останніх обіймах з усім Божим людом, а символічно – також з усім людством, людством, яке щирим серцем шукає істину та тримає високо піднесеним смолоскип надії», – сказав на завершення кардинал Декан Колегії кардиналів.

Після звершення обрядів останнього напуття, труна з тілом Святішого Отця вирушила римськими вулицями й площами в Папську базиліку Santa Maria Maggiore. Саме в цьому храмі відбулось поховання в гробницю, яка розташована в ніші бічного нефа між каплицею Спасіння римського люду та каплицею Сфорци, згідно із заповітом Папи Франциска.