Владики Постійного Синоду УГКЦ відвідали Головний осідок Василіянського Чину

У четвер, 8 травня 2025 р. Б., до Головного осідку Василіянського Чину Святого Йосафата у Римі завітали члени Постійного синоду Української Греко-Католицької Церкви на чолі з Блаженнішим Святославом, Верховним Архиєпископом Києво-Галицьким. Цими днями в Римі відбувається чергова сесія цього дорадчого органу Глави УГКЦ, який діє від імені Синоду Єпископів УГКЦ.
Зустріч розпочалася спільною молитвою. Відтак з вітальним словом звернувся Протоархимандрит Чину Святого Василія Великого о. Роберт Лисейко.
Спільна зустріч владик Постійного Синоду та ченців-василіян відбувалася у ті миті, коли весь світ дізнався про вибір нового Вселенського Архиєрея, Папи Римського. Ще перебуваючи в дорозі до Римського монастиря, члени Постійного Синоду УГКЦ довідались про те, що з комина Сикстинської каплиці пішов білий дим, а відтак почули урочистий передзвін, який скликав римлян, паломників і туристів на площу святого Петра у Ватикані дізнатись результат вибору конклаву.
Прибувши до каплиці Головного осідку Василіянського Чину, Блаженніший Святослав подякував Генеральному настоятелеві за запрошення та закликав помолитися за нового Папу, ім’я якого в ті хвилини очікували почути мільйони людей по всьому світі.
Як наслідок, за деякий час зібрані ченці та владики Постійного Синоду, за допомогою прямої трансляції, почули знамениті слова: «Annuntio vobis gaudium magnum: habemus Papam!» (Звіщаю вам велику радість: маємо Папу!), які проголосив кардинал-протодиякон Домінік Мамберті з центральної лоджії базиліки святого Петра, повідомляючи Риму та всьому світу імʼя нового Наступника святого Петра. Ще через кілька хвилин новий Єпископ Риму, Папа Лев XIV, з’явився в лоджії базиліки, щоб виголосити своє перше слово та уділити перше благословення «Urbi et Orbi».
Як поділився опісля Глава УГКЦ в інтерв’ю для ватиканських медіа, перші слова новообраного Святішого Отця про мир вселили надію. «Ми справді відчуваємо, що Папа Лев XIV буде Папою миру для багатостраждальної, зболеної війною України. Але він цікаво висловився про цей мир: цей мир є без зброї і обеззброюючий. Тобто це є мир, зокрема, жертви війни. Тої, яка, скажімо, протистоїть злу. І він сказав, що треба віддатися в руки Божі, і зло ніколи нас не переможе. Тому ми справді сподіваємося, що новий Папа буде тим благовісником миру, будівничим миру, буде тим, який буде будувати мости між народами», – зазначив Блаженніший Святослав.