Чергові збори настоятелів Провінції Найсвятішого Спасителя відбулися в Гошеві

482

25 січня 2024 р. Б. в Гошівському василіянському монастирі Преображення Господнього пройшли збори настоятелів Провінції Найсвятішого Спасителя. За участю настоятелів та представників більшості василіянських монастирів в Україні відбулося благословення Дому паломника.

Отці настоятелі відслужили Молебень до Богородиці, який очолив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, ЧСВВ, та помолилися перед Гошівською чудотворною іконою, яку в народі теж називають «Царицею Карпат».

У Домі паломника відбулися збори, останні перед початком Провінційної капітули, під час яких о. Протоігумен представив ряд важливих питань із життя та діяльності Провінції. Приміщення, де зібралися настоятелі та представники монастирів, охоплює комплекс з кімнатами для проживання, харчування, молитви та навчання, будівництво якого розпочалося у 2012 році.

Чин благословення будинку очолив о. Протоігумен. Після завершення моління до присутніх звернулися вислужені ігумени монастиря в Гошеві: отці Дам’ян Кастран, ЧСВВ, за каденції і стараннями якого розпочалося будівництво, о. Вінкентій Слободян, ЧСВВ, який продовжив будівництво і теперішній ігумен о. Мар’ян Гробельний, ЧСВВ. Крім того, автор проекту – архітектор Олександр Микуляк, зокрема, наголосив, що форма та вигляд будівлі настільки унікальні, що в майбутньому її необхідно висунути на здобуття Національної премії України в галузі архітектури.

На завершення урочистостей о. Протоігумен подякував усім причетним до будівництва – настоятелям і братії, архітекторам та інженерам, будівельникам та іншим виконавцям робіт, а особливо фундаторам і жертводавцям, та вручив їм символічні подарунки з копією Гошівської чудотворної ікони.

Дім паломника в Гошеві відкриває свої двері для паломників, реколекційних груп, організації навчальних заходів, релігійних конференцій. Він і давніше частково виконував заплановані функції, адже в його стінах у літній період проводилися зустрічі для християнської молоді і частково заходи з духовно-психологічної реабілітації українських вояків та їхніх сімей. Нехай у Гошівському Домі паломника кожен охочий, який переступить його поріг, знайде свій духовний затишок.

За повідомленням о. Миколая Микосовського, ЧСВВ для osbm.in.ua