У польському місті Білосток вшанували чудотворну ікону Супрасльської Божої Матері

585

Напередодні пам’яті св. Івана Богослова, за давнім переказом і традицією супрасльських василіян, святкується День ікони Матері Божої Супраської. Ця подія послужила також можливістю для урочистого відзначення 400-ліття мученицької смерті святого священномученика Йосафата.

У суботу, 20 травня Празник очолив Ольштинсько-Ґданський Ординарій Аркадій Трохановський, а разом з ним у літургії взяли участь: отець Андрій Залевський SVD, ієромонахи ЧСВВ та запрошені до участі місцеві латинські й інші священники, – зазначається на сайті єпархії.

Греко-католицька парафія у Білостоці має відносно недовгу історію, проте кожної неділі у гостинному храмі Святого Духа тут збирається на україномовній літургії немала громада вірян, а поміж ними громадяни України, що з різних причин знайшлися поза кордоном батьківщини.

Перед початком Літургії владика Аркадій благословив нову ікону з нагоди 400-річчя мученицької смерті святого Йосафата Кунцевича, яка буде вшановуватися в парафії Білосток. У межах святкування Ювілейного року смерті святого Йосафата доктор історичних наук Радослав Добровольський прочитав лекцію про життя та чудеса, смерть і мощі великомученика єдності християн. Після Літургії відбулася святкова трапеза, під час якої вірні мали нагоду поспілкуватися зі своїм єпископом.

Архиєрей у слові до вірних, пригадав, зокрема, про особливості свята: «Сьогодні ми приходимо тут, щоби поклонитися іконі Матері Божій з Супрасля. Ікона, до якої ми прибігаємо, прославилася благодаттю зцілення хворих, що молилися перед нею», – зазначив ієрарх. Він сказав, що історія ікони дуже довга, сягає початків XVI століття. «Про цю історію нам найкраще можуть розповісти історики. З богословської точки зору, вона своє місце знайшла в супрасльському монастирі. Ікона, копія якої перед нами, постійно славилася своєю благодаттю і привертала до монастиря незліченні натовпи віруючих, не тільки православних, а й римо-католиків і протестантів, які також вважали її чудотворною», – зазначив владика Аркадій.

Після літургії з доповіддю до зібраних у храмі звернувся бургомістр Супрасля, Радослав Добровольський, історик й уважний дослідник доби св. Йосафата Кунцевича. Саме він, описуючи долю мощей святого УГКЦ, розповів, серед іншого, й про такий факт, що невеличка їх частка переховується до сьогодні у вівтарі супрасльського костелу Святої Трійці. Їх було віднайдено у 2016 р. під час ремонту того ж вівтаря.

Гарна й сонячна післяобідня пора для вірян білостоцької парафії Пресвятої Тройці УГКЦ закінчилося спільною з Владикою та іншими гістьми трапезою на подвір’ї храму. Тоді був також час на вільні розмови на різні теми й обов’язкові спільні світлини на пам’ять про цей день.