Делегатура святого Йосафата у Португалії

Rua Armando Cortez 6,

2690-538 Santa Iria de Azoia, Loures,

Distrito de Lisboa,

Portugal

Постійне душпастирське служіння отців василіян на теренах Португалії розпочав о. Йосафат Андрій Коваль, ЧСВВ, який прибув у Лісабон, за дорученням настоятелів і на прохання Патріарха Лісабона, 22 лютого 2001 року, а 27 вересня цього ж року йому на допомогу приїхав о. Натанаїл Гарасим, ЧСВВ. Від 28 вересня 2001 р. служіння в Португалії розпочав о. Віталій Климчук, ЧСВВ, а від 2002 року – о. Боніфатій Залуцький, ЧСВВ. Після них на душпастирську працю до Португалії були спрямовувані й інші священники василіяни. За ці два десятиліття кількість василіян у Португалії збільшилася, і на даний час тут перебувають 8 священників, які походять із трьох провінцій Чину.

Своїм декретом № 100/21 від 27 травня 2021 р. отець Протоархимандрит Ґенезій Віомар, ЧСВВ, заснував Делегатуру Св. Йосафата в Португалії Василіянського Чину Св. Йосафата. До цієї Делегатури належать на даний час два чернечих осідки, заснованих трохи раніше, у погодженні з компетентною церковною владою: монастир св. Йосифа на території патріархату Лісабона та резиденція св. Архангела Гавриїла на території дієцезїї Лейрії-Фатіми.

Заснування цих чернечих осідків і Делегатури, є закономірним наслідком більш як двадцятирічної безперервної праці ієромонахів-василіян у Португальській Республіці, а воднораз природним розвитком чернечих структур, задля ще кращого плекання спільнотного життя, духовного зросту, сповнення місії служіння ченців і належної координації їхньої співпраці, а також для духовного добра доручених їхньому проводові вірних, зокрема УГКЦ.