"Зі святими упокой, Христе, душу слуги Твого! " Упокоївся у Господі владика Корнилій Іван Пасічний, ЧСВВ

"Зі святими упокой, Христе, душу слуги Твого! " Упокоївся у Господі владика Корнилій Іван Пасічний, ЧСВВ

Повідомляємо, що 30 січня 2014 року, в Торонто (Канада) упокоївся у Господі на 86-му році життя, 70-му чернечого покликання, 60-му священослужіння, 18-му єпископського служіння світлої пам’яті Преосв. єпископ Корнилій Іван Пасічний, ЧСВВ. Член Провінції Пресвятого Серця Ісусового в Канаді.
Просимо ченців Василіянського Чину відправити за нього приписані нашим Статутом заупокійні молитви.

Вічна Йому Пам'ять!

о. Євген Ричларк, ЧСВВ,
Провінційний Секретар

Владика Корнилій народився у Вінніпезі (Канада) 27 березня 1927 року, в родині Стефана й Анастасії з роду Крук. Народну освіту здобув у Школі святого Миколая (тепер Школа Непорочного Серця Марії) у Вінніпезі. У вересні 1942 року вступив на новіціят Отців Василіян у Мондері. Середню освіту здобув у василіянському схоластикаті в Мондері та в Гримсбі, Онтаріо, у 1944—1948 роках. Філософію вивчав у Гленкові (США), а богословську освіту здобув у Папському григоріанському університеті в Римі. Довічні обіти склав 31 жовтня 1948 року, а священичі свячення отримав у Римі 5 липня 1953 року (святитель архиєпископ Іван Бучко).
Здобувши подальші наукові ступені в Канаді, від 1956 до 1958 викладав філософію василіянським студентам у Мондері та був душпастирем храму в місцевості Краків. Від 1958 до 1959 року був тимчасовим душпастирем церкви Святого Івана Хрестителя в Оттаві та викладав філософію в Оттавському університеті. Від 1959 до 1963 року був заступником ігумена монастиря в Мондері, викладав латинську мову та історію України василіянським студентам. Виконував різні настоятельські служіння в Провінції Найсвятішого Серця Ісусового Отців Василіян у Канаді, був редактором журналу «Beacon» та душпастирював у парафіях і на місіях.
У листопаді 1995 року блаженний Папа Іван Павло ІІ призначив о. Корнилія Пасічного Єпархом Української Католицької Церкви в Саскачевані з осідком у Саскатуні. Єпископські свячення отримав 17 січня 1996 року з рук митрополита Михайла (Бзделя) та владик Василя (Філевича) і Северіяна (Якимишина). Через три роки блаженний Іван Павло ІІ призначив його Єпархом Торонто і всієї Східної Канади, а 2003 року прийняв його зречення у зв’язку з досягненням граничного віку.
Як єпископ-емерит, владика Корнилій повернувся до василіянської спільноти. Проживаючи у монастирі Отців Василіян в Торонто, продовжував душпастирську працю та був співредактором часопису «Світло».
Зі святими упокой, Господи, душу вірного Твого слуги — архиєрея Корнилія, та сотвори йому вічную пам’ять.

Close Menu