Збори отців і братів Провінції Св. Миколая в Україні та посвячення нового чернечого осідку у м. Ужгороді

Збори отців і братів Провінції Св. Миколая в Україні та посвячення нового чернечого осідку у м. Ужгороді

У вівторок, 11 січня 2022 року, відбулося благословення і посвячення нового чернечого осідку Отців Василіян у м. Ужгороді, в рамках загального зібрання ченців Провінції Св. Миколая перед празником св. Василія Великого.

Напередодні, 10 січня, Провінція Св. Миколая в Україні отримала декрет протоархимандрита Василіянського Чину Св. Йосафата о. Ґенезія Віомара, яким він затверджує заснування цього чернечого осідку в Ужгороді.

Процес заснування цього осідку, з придбанням відповідної будівлі, розпочався ще у 2020 році, як виконання постанови останньої Провінційної Капітули Провінції Св. Миколая в Україні, за що відповідальним був безпосередньо Протоігумен о. Франціск Онисько ЧСВВ. 

Таким чином, після отримання згоди апостольського адміністратора Мукачівської греко-католицької єпархії владики Ніла Лущака і декрету затвердження о. протоархимандрита Ґенезія Віомара, а також поступового внутрішнього та зовнішнього облаштування дому, у Провінції Св. Миколая в Україні засновано новий осідок під назвою «Резиденція Отців Василіян імені блаженного священномученика Павла Ґойдича ЧСВВ у м. Ужгороді».

Саме під покровительство блаж. свщмч. Павла Ґойдича була віддана новозаснована обитель, оскільки цей Святий чернець-василіянин, а згодом – єпископ Пряшівський, був тісно пов’язаний з історичним Ужгородським монастирем Провінції Св. Миколая. Тому зокрема його заступництву і молитвам перед престолом Всевишнього віддана справа відродження присутності і діяльності Отців Василіян у м. Ужгороді.

З нагоди довгоочікуваної можливості заснування цього осідку та його благословення і освячення, отці і брати Провінції Св. Миколая провели також загальне зібрання перед празником св. Василія Великого, основоположника Василіянського Чину. На його початку учасники зустрічі помолилися Молебень до святого Василія.

Під час зібрання о. протоігумен Франціск представив учасникам загальну історію процесу заснування даного осідку, склавши подяку, зокрема, провінційним радникам та настоятелям, в узгодженні з якими відбувався цей процес, а також усім тим, хто підтримував цю непросту справу і завдяки кому її вдалося зреалізувати, незважаючи теж на різні перешкоди.

Дана зустріч і подія зібрала співбратів Провінції з різних місць їхнього служіння, в тому числі і з Провінції Св. Стефана в Угорщині, яка на даний час підпорядкована протоігумену Провінції Св. Миколая в Україні. Присутніми були теж ченці-студенти Провінції, які навчаються у Василіянському інституті філософсько-богословських студій, що у Брюховичах, де готуються до прийняття священства і місійного служіння.

Новозаснований осідок отримав також, як дар від Пряшівського митрополита Яна Баб’яка, ТІ, на прохання о. протоігумена Франціска, частину мощей свого Покровителя – блаж. свщмч. Павла Ґойдича, мощі якого виставлені для почитання у Пряшівській греко-католицькій катедрі. Коли буде можливим безпосередньо отримати цей дар, після зняття обмежень, спричинених пандемією коронавірусу, в Ужгородській резиденції відбудеться друга і більш урочиста частина відкриття осідку, за участю гостей з інших василіянських провінцій.

Наявність новозаснованої резиденції у м. Ужгороді, в якому перед ІІ світовою війною існував василіянський монастир, дозволить на кращу співпрацю з Мукачівською греко-католицькою єпархією та на організацію регулярних богослужінь в історичній каплиці колишнього василіянського монастиря, яка знаходиться на території Ужгородського університету, а в перспективі розглядається розміщення в цій резиденції провінційного осідку Провінції Св. Миколая.

З нагоди заснування нової резиденції Провінції Св. Миколая о. протоігумен Франціск передав усім співбратам вітання всесвітлішого отця протоархимандрита Ґенезія Віомара, ЧСВВ, та всієї головної управи, висловлене у декреті затвердження, разом із сподіваннями, що заснування цього осідку, яке є наслідком органічного розвитку і зросту василіянської Провінції Св. Миколая, стане для її ченців поштовхом до ще більш відданого і вірного служіння Богові і святій Церкві та важливим кроком у відновленні історичної присутності й діяльності Василіянського Чину у м. Ужгороді.

Інформація і світлини із сайту Провінції Св. Миколая в Україні osbm.org.ua 

Close Menu