Завершення ювілейного року у Провінції Св. Миколая в Україні

Завершення ювілейного року у Провінції Св. Миколая в Україні

27-28 серпня 2021 р. в Мукачівському василіянському монастирі відбулися відпустові святкування празника Успіння Пресвятої Богородиці, під час яких отці і брати Провінції Св. Миколая в Україні урочисто завершили ювілейний рік, присвячений 100-літтю від початку монашої реформи Василіянського Чину на Закарпатті.

Святкування розпочалися ввечері 27 серпня великою вечірнею з литією, яку очолив преосвященний владика Іриней Білик, ЧСВВ, з Риму, канонік папської базиліки Santa Maria Maggiore. Перед цим богослужінням владика Іриней вручив протоігумену Провінції Св. Миколая о. Франціску Ониську, ЧСВВ, мощі святого Миколая, Покровителя Провінції, які, на його прохання, були спеціально приготовані для місцевих ченців як дар з м. Барі (Італія), де зберігаються мощі цього святого. Із владикою Іринеєм та протоігуменом о. Франціском вечірню співслужили місцевий настоятель та провінційний вікарій о. Даниїл Дербаль, ЧСВВ, та ігумен Імстичівський і провінційний радник о. Полікарп Погоріляк, ЧСВВ, під спів монашої братії з василіянських монастирів. На закінчення богослужіння єпископ звернувся до співбратів Провінції Св. Миколая з вітальним словом і подарував протоігумену папський прапор разом з апостольським благословенням із Вічного міста для усіх місцевих ченців василіян. Зі свого боку, протоігумен о. Франціск подарував від імені Провінції владиці Іринеєві ікону св. Миколая в подяку за дар мощів цього святого Покровителя, які були подаровані в цей день для усієї Провінції.

Цього вечора була відслужена також святкова Божественна Літургія з нагоди празника і завершення ювілейного року, присвяченого згаданій василіянській реформі. Очолив Святу Літургію протоігумен о. Франціск, у співслужінні з ієромонахами василіянами – представниками провінційної управи, настоятелями і співбратами – і з численними деканами та ієреями Мукачівської єпархії.

Під час Літургії протоігумен виголосив проповідь, присвячену празнику Успіння та завершенню ювілейного року ченців василіян. Свою проповідь о. протоігумен традиційно завершив молитвою, цього разу – до Покровительки василіянської Провінції Св. Миколая, Пресвятої Богородиці, чудотворна ікона якої почитається в Мукачівському монастирі.

28 серпня архиєрейську Божественну Літургію очолив преосвященний Кир Василій Тучапець, ЧСВВ, екзарх Харківський УГКЦ. З Кир Василієм Літургію співслужили: протоігумен о. Франціск Онисько, ЧСВВ, настоятель Мукачівського монастиря о. Даниїл Дербаль, ЧСВВ, ігумен Імстичівського монастиря о. Полікарп Погоріляк, ЧСВВ, настоятель Малоберезнянського монастиря о. Лука Буняк, ЧСВВ, а також інші ієромонахи-василіяни і єпархіальні священники.

Свою проповідь, крім свята Успіння Пресвятої Богородиці, владика присвятив також головним темам цьогорічного святкування отців василіян Провінції Св. Миколая. На закінчення Св. Літургії Кир Василій висловив щирі привітання своїм співбратам по Чину з нагоди їхніх святкувань, долучивши до цього змістовні побажання й заохоти. Зі свого боку, подяку владиці Василію склали о. протоігумен Франціск і настоятель Мукачівського Святомиколаївського монастиря о. Даниїл.

Численні вірні, учасники цього відпусту, мали змогу прийняти у ці два дні святі таїнства Покаяння, Євхаристії, взяти участь у Божественній Літургії, отримати повний відпуст і апостольське благословення. На закінчення відбулося окроплення свяченою водою, мирування та благословення мощами Св. Миколая.

Нехай буде вічна пам’ять
нашим співбратам-василіянам,
які розпочали справу Реформи Василіянського Чину на Закарпатті
і попри численні труднощі заклали тут міцну основу для його розвитку
й добра цілої Церкви Христової!

На основі повідомлення на сайті Провінції Св. Миколая osbm.org.ua
Світлини з цього ж сайту

Close Menu