Заклик Папи до молитви і посту за мир в Україні й у світі

Заклик Папи до молитви і посту за мир в Україні й у світі

Наприкінці загальної аудієнції в середу 23 лютого 2022 року, за день до початку війни Росії проти України, Папа Франциск, засмучений погіршенням ситуації, що посилила загрозу для миру в Україні та світі, звернувся до всіх із закликом провести день посту в намірі миру.

І хоч із вторгненням військ Росії в Україну 24 лютого багато людей в Україні й у цілому світі посилено моляться і постять щодня в намірі миру, цей заклик Папи у перший день Чотиридесятниці за церковним календарем Римо-Католицької Церкви, Попільну середу, наполегливо присвятити себе молитві і постові за мир в Україні й цілому світі – як ніколи актуальний.

«Відчуваю глибокий біль у серці через погіршення ситуації в Україні, – сказав Папа Франциск. – Незважаючи на дипломатичні зусилля останніх тижнів, розгортаються дедалі тривожніші сценарії. Як і я, багато людей у всьому світі відчувають тривогу та стурбованість. Мирові всіх знову загрожують часткові інтереси. Хочу звернутися до відповідальних у політичній сфері, аби вони зробили серйозний іспит сумління перед Богом, Який є Богом миру, а не війни, Отцем усіх, а не лише деяких, Який хоче, щоби ми були братами, а не ворогами. Прошу всі залучені сторони, щоби стрималися від будь-якої дії, що може спричинити ще більше страждання населення, дестабілізуючи співіснування між народами та дискредитуючи міжнародне право. А тепер хочу звернутися до всіх, віруючих і невіруючих. Ісус навчив нас, що на диявольське безумство насильства, слід відповідати Божою зброєю: молитвою та постом. Заохочую всіх провести 2 березня, в Попільну середу, день посту за мир. Особливо заохочую віруючих, аби в цей день вони наполегливо присвятили себе молитві та постові. Нехай же Цариця миру вбереже світ від безумства війни».

Джерело: сайт Ватиканських новин www.vaticannews.va
Переклад: о. Тимотей Тарас Коцур, ЧСВВ 

Close Menu