Закінчення навчального року у Василіянському інституті у Львові-Брюховичах

Закінчення навчального року у Василіянському інституті у Львові-Брюховичах

У неділю 31 травня 2020 р. відбулося урочисте завершення навчального року у Василіянському інституті філософсько-богословських студій ім. митр. Йосифа Велямина Рутського у Львові-Брюховичах. Незважаючи на ускладнення, пов’язані з пандемією коронавірусної хвороби у світі, навчальну програму другого семестру, завдяки лекціям онлайн, вдалося закінчити вчасно і своєчасно провести екзаменаційну сесію.

В урочистостях на закінчення навчання, які цьогоріч були значно простішими, як звичайно, і з малою кількістю гостей, щоб дотримати вимог карантину, взяли участь настоятелі двох провінцій Василіянського Чину в Україні: протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, і протоігумен Провінції Святого Миколая о. Франціск Онисько, адже в інституті навчаються брати-студенти з обидвох цих провінцій. Були присутні і брали участь також інші ієромонахи і брати василіяни, зокрема ректор Василіянського інституту о. Пантелеймон Трофімов, віце-ректори о. Бернард Підгірний та о. Єронім Грім, викладачі й духовники. З уваги на стан карантину, не були запрошені студенти з інших чернечих спільнот та їх настоятелі, а також численні викладачі інституту.

Отець протоігумен Йоан Школик, який очолював Божественну Літургію, під час проповіді звернувся до всіх присутніх студентів, а зокрема до випускників інституту. Насамперед він наголосив на тому, що для плекання духовного життя необхідною є молитва, без якої неможливо мати ні гармонійного зв’язку з Богом, ні добрих взаємин з іншими людьми. Також у молитві знаходимо правду про самих себе.

Тому отець протоігумен щиро побажав усім випускникам звернутися до Бога в молитві, щоб глибше осмислити своє покликання. Адже і сам Христос у своєму земному житті часто звертався до Небесного Отця, особливо перед тим, як прийняти важливі рішення. Також проповідник запросив їх пригадати собі, що Ісус молився не тільки за апостолів, які з Ним ходили, але й за всіх майбутніх служителів Його слова. Отже, молитва є поживою для душі, вона дає змогу йти за Христом та свідчити про Нього, щоби й інші завдяки цьому свідченню приходили до Бога.

По закінченні Святої Літургії відбулася коротенька презентація, якою брати-студенти молодших курсів пригадали цьогорічним випускникам визначніші етапи їх навчального процесу в стінах Василіянського інституту. Після цього всі були запрошені на святковий обід.

На основі повідомлення прес-служби ВІФБС на сайті vifbs.in.ua .

Див. також інформацію і світлини на сайтах osbm.in.ua та osbm.org.ua .

Close Menu