Випускники ВІФБСу у Брюховичах 2021 року

Випускники ВІФБСу у Брюховичах 2021 року

У червні 2021 року п’ятеро студентів василіян завершили своє навчання у Василіянському інституті філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського (Львів — Брюховичі).

Останній тиждень навчання у стінах ВІФБС для студентів VI курсу був особливим, адже це були дуже насичені дні, як подіями, так і здобутками. У понеділок 7 червня студенти-випускники, диякони Даниїл Галяс, Партеній Гриник, Давид Козин, Кароль Семкович та брат Тадей Корень, зуміли гідно захистити свої дипломні роботи, а вже 11 червня успішно здали підсумковий іспит з богослов’я (ex universa theologia (з латинської мови: «з цілого богослов’я») або, у скороченні, ex universa).

Приєднуємося до вітань на адресу випускників Василіянського інституту із цим вагомим життєвим здобутком та до побажань подальших успіхів як у науковій царині, так і в застосуванні вже здобутих знань в особистому чернечому житті та майбутньому душпастирському й катехитичному служінні на благо Церкви та Божого народу.

Довідка: Василіянський інститут філософсько-богословських імені Йосифа Велямина Рутського Провінції Отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні є вищим духовним навчальним закладом, заснованим у 1994 році в м. Золочеві Львівської обл. Після його перенесення у 2002 році до новозаснованого монастиря св. Йосифа у Брюховичах, у межах м. Львова, цей інститут надає повну вищу філософсько-богословську освіту, згідно з програмою для вищих духовних навчальних закладів УГКЦ, а його студентами є ченці Василіянського Чину Св. Йосафата та деяких інших чоловічих Згромаджень візантійсько-українського обряду. Починаючи від 2008 року, випускники інституту щороку поповнюють ряди душпастирів, після прийняття пресвітерських свячень, а частина з них продовжує навчання в вищих навчальних закладах в Україні й за кордоном, спеціалізуючись у різних ділянках знання та здобуваючи наукові ступені. Крім Провінції Найсвятішого Спасителя і, частково, Провінції Св. Миколая в Україні, спонсорами інституту є численні жертводавці, зокрема, з числа парафіян церков, які обслуговують отці василіяни, а також інші провінції Чину, передусім Провінції в Канаді й у США.

В останнє десятиліття на території монастиря св. Йосифа постав величний храм, який є щоденним місцем молитви викладачів і студентів ВІФБС. Його освячення 2 грудня 2018 року здійснив Глава УГКЦ блаженніший Святослав.

Хоч храм уже діє і відкритий також для мирян, для довершення внутрішніх робіт та влаштування катехитичного залу у його підвальній частині потрібні немалі додаткові кошти.
Банківські реквізити:
Провінція Отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні.
«На будівництво семінарійного храму у Брюховичах»
Код ЄДРПОУ 20845685
р/р26009000001308, в ПАТ
«Укрсоцбанк», МФО 300023 у м. Києві.

У повідомленні використано статтю бр. Франциска Новосада, ЧСВВ,
із сайту Василіянського інституту vifbs.in.ua 

Світлина: бр. Йоаким Луговий, ЧСВВ 

Close Menu