Всеукраїнським з’їздом у Києві організація «Українська молодь – Христові» відзначила 85-річчя від свого заснування

Всеукраїнським з’їздом у Києві організація «Українська молодь – Христові» відзначила 85-річчя від свого заснування

Вівторок, 2018-08-07    9:48:43 UTC+2    Новини

У неділю 29 липня 2018 року в патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ відбувся Всеукраїнський з’їзд одного із найчисельніших молодіжних рухів цієї Церкви – «Українська молодь – Христові». З’їзд проходив у рамках святкування під гаслом «Будь завжди вірний Христові! » 85-річчя від першого зібрання молоді УМХ, яке відбулося у Львові з благословення митрополита Андрея (Шептицького). До учасників з’їзду УМХ в соборі Воскресіння Христового приєдналися семінаристи з усіх семінарій УГКЦ в Україні, що прибули до Києва на прощу з нагоди святкування 1030-тої річниці Хрещення Русі-України.

“З нагоди ювілею львівський осередок УМХ, об’єднавшись із Івано-Франківським і Тернопільським, вирішили розпочати створення всеукраїнської структурованої організації і звернулися з цією ідеєю до Блаженнішого Святослава. Так було заплановано проведення сьогоднішнього з’їзду,” – зазначила голова оргкомітету з’їзду, голова львівського осередку УМХ Христина Кутнів. “Унікальність сьогоднішнього заходу в тому, що він відбувається в день народження митрополита Шептицького, одразу після дня вшанування пам’яті святого Володимира і річниці хрещення Русі, – добра нагода для присяги на вірність Христові...” – додала Христина.

Учасниками ювілейного 85-го з’їзду руху «Українська молодь – Христові» стали близько 150 осіб – представники спільнот та їх духівники. На святкування до Києва прибула молодь із різних куточків України: Львова, Тернополя, Луцька, Полтави, Стрия, Самбора, Нового Роздолу, Бучача, Бродів та чисельних обласних осередків, зокрема Івано-Франківського, Львівського та інших.

Програма включала в себе складання присяги вірності Христові, презентацію всеукраїнської стратегії розвитку УМХівського руху та його гімну, зустріч молоді з Блаженнішим Святославом, пізнавальний квест та святковий концерт.

Святкування розпочалося Архиєрейскою Літургією, яку очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. У Літургії взяли участь духівники спільнот, що прибули разом із молоддю, отці-ректори та викладачі духовних семінарій, семінаристи та Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки.

У своїй проповіді Глава УГКЦ наголосив на важливості віри у житті молодої людини:

“Сьогоднішнє Євангеліє дає нам побачити дві руки: Петра, який потопає і волає про порятунок, і спасаючу життєдайну десницю, що виймає і ставить його поруч. Петро отримав досвід спасіння, можливо в найбільш критичний момент свого життя – момент маловірства. Зростайте з дня на день у своїй вірі,” – закликав Глава Церкви.

Опісля Літургії відбулася зустріч молоді із Блаженнішим Святославом та конгрес учасників руху, на якому були представлені напрацювання щодо створення всеукраїнської організації УМХ. У своєму слові Предстоятель УГКЦ подякував молоді за відданість Христові:

“Хочу вам подякувати за те, що віддаєте своє життя Богові. Наші обіцянки не можуть опиратись лише на слово людини – тоді гріш їм ціна. В християнському сенсі, коли ми щось обіцяємо Богові – Він щось обіцяє нам. Тоді сам Бог стає гарантом дотримання обіцянки. Ми не знаємо, що чекає нас у майбутньому, які випробування. Але ми точно знаємо, що сьогодні сталося щось найбільш певного – привідкриття майбутнього. Будьте певні, що Бог не забере від вас своєї руки.”

Для активних УМХівців організатори приготували цікаву гру у вигляді квесту по пам’ятних місцях Києва. Останнім пунктом змагання стала Володимирська гірка, де біля пам’ятника князю Володимиру Великому о 18:00 год. розпочався молебень із нагоди 1030-го ювілею Хрещення Русі-України.

Увечері всі учасники з’їзду УМХ знову зібралися у Патріаршому соборі Воскресіння Христового для того, аби нагородити переможців змагання, урочисто розрізати святковий торт та послухати живої музики у виконанні УМХівських гуртів, семінарійного гурту МетаНоя і о. Руслана Греха. Завершилося святкування спільною подячною молитвою.

“Хочу побажати вам не забувати про три важливі речі. Перша – будьте завжди радісні. Це важлива риса правдивого християнина. Друга – пам’ятайте, що перепони завжди будуть на вашому шляху, бо в житті просто не буває. Але ці перепони для того, щоб відчути потім справжню радість. І третя – так є, що ми докладаємо завжди більше взусиль для тих, кого любимо. Сьогодні ми досвідчили велику Батьківську Любов – Любов нашого Бога. Не дрімайте! Будьте його живими свідками,” – сказав у завершальному слові до учасників з’їзду духівник спільноти УМХ у м. Тернопіль о. Олег Харишин.

Серед учасників Всеукраїнського з’їзду УМХ були і представники осередку, який діє при василіянському монастирі в м.  Луцьку, а разом з ними – о. Терентій Цапчук, ЧСВВ, ігумен монастиря, і брат Микита Овчар, ЧСВВ.

Інформація із сайту dyvensvit.org, авторка: Ірина Владимір

Світлини Валентини Євтушок із сайту dyvensvit.org та із сайту osbm.lutsk.ua

Close Menu