Владика Володимир Ковбич, ЧСВВ, провів візитацію парафії Педра Бранка в Бразилії

Владика Володимир Ковбич, ЧСВВ, провів візитацію парафії Педра Бранка в Бразилії

На початку листопада 2012 року Владика Володимир Ковбич, ЧСВВ, провів канонічну візитацію Педра Бранка. Ця 72-річна парафія є дочірньою парафією Святого Йосафата м. Прудентополіс, що знаходиться за 25 кілометрів від неї, — повідомляє прес-служба Куритибської єпархії УГКЦ.
Першим священиком громади був о. Христофор Миськів, ЧСВВ. У 1947 році в парафії збудували школу (в селі проживало 29 родин). У період від 1964 до 1972 року, коли в парафії душпастирював о. Мирон Баранюк, ЧСВВ, постала перша дерев’яна церква.
Наріжний камінь під будівництво нового храму був закладений 10 травня 2010 року, а через рік, у травні, освятили новий храм. За час існування в парафії душпастирювало 12 священиків, всі з Василіянського Чину. Теперішній священик Вальдомир Пастух, ЧСВВ, призначений для служіння 1 квітня 2012 року.
«Зі слів о. Вальдомира, віряни чисельно приходять до храму, часто сповідаються. Літургія служиться в другу неділю і другу суботу кожного місяця, – каже Владика Володимир. – До складу парафіяльної ради, окрім священика, входить шестеро осіб. Парафіяни хочуть якнайшвидше збудувати огорожу довкола церкви, купити дзвін, звести дзвіницю та катехитичний будинок».
Парафіяльні катехити часто звертаються за порадою до катехитів Прудентополіса. Місцевий координатор катехитів с. Цірлена Бело наголошує на важливості катехизувати не тільки дітей, яких тут 25, а й батьків. «Вони повинні розуміти, що катехизація – це щось дуже важливе і до неї слід ставитися серйозно», – каже сестра. У парафії також діє осередок Євхаристійного молодіжного руху, «Апостольство молитви», до якого належить 107 парафіян, і Молодіжний осередок.
Нині на території парафії проживає 76 родин. Більшість зайнята вирощуванням тютюну. Через погане дорожнє сполучення з села виїжджає молодь. У селі практично не працюють мобільні телефони, а віряни не користуються комп’ютерами та Інтернетом.

Департамент інформації УГКЦ

Close Menu