Вільнюський монастир Пресвятої Трійці. Хроніка 5-ого тижня Великого Посту

Вільнюський монастир Пресвятої Трійці. Хроніка 5-ого тижня Великого Посту

Свята Церква дарує вірним період Великого Посту як час особливої духовної мандрівки. Цьогоріч подорожувати захопливими стежками роздумувань над Словом Божим та поглиблювати віру ченцям Вільнюського василіянського монастиря Пресвятої Трійці і парафіянам діючого при монастирі Святотроїцького храму допомагав місіонер з України, редактор християнського часопису «Місіонар» ієрм. Корнилій Яремак ЧСВВ. Під час реколекцій, які розпочались у 4-ту Неділю Великого Посту (18 березня) і тривали протягом 5-ти днів, у своїх цікавих та яскравих науках місіонер торкнувся різних аспектів християнського життя у вірі.
У вступній науці ієрм. Корнилій представив людину як динамічну істоту, котра постійно шукає, відкрита на Бога та не може обійтися без віри. З покликанням Авраама, розважанням над історією якого були присвячені наступні науки, закінчується час ініційованих людиною релігій, бо сам Бог виходить назустріч своєму творінню та об’являє людині своє обличчя. Історія Авраама додає до розуміння надприродної віри нових штрихів: віра – це не просто думка, а дія, шлях назустріч Богові; віра вимагає слухати те, що Бог до нас промовляє, і приймати ті переконання, які Бог нам пропонує; віра – це довіра до Божого слова без гарантії; чим довше людина вірить, тим важче їй дається віра, бо приходять нові обставини, сумніви, на які людина повинна дати нову відповідь віри; надприродна віра не може бути відірвана від щоденного життя. Передостанній день реколекцій був присвячений роздумам про спільнотово-церковний характер віри та Пресвяту Євхаристію, оскільки головним знаком віри є смерть Христова та Його воскресіння, які виявляються у Святій Тайні Євхаристії. У четвер під час Хресної дороги провідник реколекцій говорив про Христові та людські терпіння, їхній сенс, місце в житті християнина та правильне ставлення до терпінь.
Духовні вправи стали для членів чернечої і парафіяльної спільноти нагодою та стимулом краще зрозуміти свою віру та її поглибити, своєрідною теофанією правдивого обличчя люблячого Бога, об’явленого в особі Ісуса Христа і всієї історії спасіння.
Знаковим є те, що саме з Вільнюського василіянського монастиря Пресвятої Трійці, з якого колись розпочалась віднова чернечого життя Унійної Київської митрополії, новообраний протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні ієрм. Пантелеймон Саламаха ЧСВВ в Акафістову суботу (24 березня) розпочав свою першу канонічну візитацію монастирів Провінції. Цього ж дня у Вільнюському монастирі відбулася зустріч греко-католицьких душпастирів Прибалтійських країн з головою Пасторально-місійного відділу Патріаршої курії УГКЦ владикою Йосифом Міляном та генеральним секретарем відділу о. Василем Поточняком. Під час зустрічі було представлено Стратегію розвитку УГКЦ на період до 2020 року на тему «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом».
Наступного дня (25 березня), у празник Благовіщення Пресвятої Богородиці за григоріанським календарем, владика Йосиф Мілян освятив збудовану в першій половині XVII ст. та відреставровану протягом 2010—2011 років барокову каплицю Благовіщення Пресвятої Богородиці при василіянському храмі Пресвятої Трійці. Під час урочистої Божественної Літургії до своєї першої Святої Тайни Сповіді приступили та урочисто прийняли Cвяте Причастя молоді парафіяни храму.

бр. Терентій Тертула, ЧСВВ

Close Menu