Відкриття навчального року у Василіянському інституті, що у Брюховичах

Відкриття навчального року у Василіянському інституті, що у Брюховичах

У суботу 11 вересня 2021 р. відбулося урочисте відкриття нового навчального року 2021—2022 у Василіянському інституті філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського, що у Брюховичах біля Львова. За традицією, відкриття навчального року у ВІФБС проводиться в один із днів після початку лекційних занять, – які цього року розпочалися в понеділок, 6 вересня, – і відбувається по черзі в тих чернечих спільнотах, студенти яких навчаються в цьому інституті. Цього року спільна молитва і відкриття навчального року відбулися в монастирі св. Альфонса отців редемптористів, що по вул. Замарстинівській, 225, у Львові, адже тут розміщений студентат Львівської провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, в якому проживають диякони і брати редемптористи, які є студентами ВІФБС, і їх духовні наставники.

Цьогоріч відкриття навчального року у ВІФБС розпочалося із молитви великої вечірні. Це богослужіння очолив о. Андрій Рак, ЗНІ, – протоігумен Львівської провінції отців редемптористів, у співслужінні з дияконом Романом Бобковим, ЗНІ. Участь у спільній молитві взяли, крім спільноти монастиря св. Альфонса, численні представники василіянської спільноти монастиря св. Йосифа у Брюховичах, при якому діє Василіянський інститут: ректор ВІФБС та ігумен монастиря св. Йосифа о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, представники ректорату, викладачі та майже всі студенти інституту.

На завершення спільної молитви о. протоігумен Андрій Рак звернувся до всіх присутніх із вітальною промовою, у якій зазначив, що кожен навчальний рік є особливим, а часом і досить непередбачуваним, тож невідомо, яким буде цей новий навчальний рік. Але він також наголосив: «Сьогодні ми розпочинаємо цей рік із Тим, хто нас усіх покликав до монастиря. І тому є дуже важливо під час нового навчального процесу бачити важливі речі та бути їм вірними». Цитуючи слова святого отця Піо: «Ми шукаємо Бога у книгах, а знаходимо Його в молитві», – о. Андрій вказав на те, що важливо вміти поєднувати ці два засоби у навчанні.

Після молитви всі її учасники розділили спільну вечірню трапезу, під час якої мали змогу поспілкуватися одні з одними й обговорити різні питання у дружній гостинній атмосфері.

У статті використано інформацію і світлину
із сайту Василіянського інституту vifbs.in.ua
Автор: бр. Франциск Новосад, ЧСВВ
Світлина: бр. Роман Кундзір, ЧСВВ 

Close Menu