Відбулися перші чернечі обіти та облечини в монаший одяг сестер Чину Святого Василія Великого

Відбулися перші чернечі обіти та облечини в монаший одяг сестер Чину Святого Василія Великого

П’ятниця, 2018-08-03    11:01:48 UTC+2    Новини

Дві важливі події відбулися нещодавно у Провінції Пресвятої Тройці в Україні Сестер Чину Святого Василія Великого.

У неділю 22 липня 2018 року три сестри, Мелетія Гайнюк, Катерина Стасик та Меланія Мартинишин, які закінчили дворічний новіціят у монастирі святого Йосифа Сестер Василіянок у Брюховичах, склали Богові свої перші чернечі обіти в Чині Святого Василія Великого.

До складення перших обітів сестри готувалися однотижневими ігнатіанськими реколекціями під проводом отця Михайла Станчишина, ТІ.

Святу Літургію в монастирі сестер у Брюховичах у неділю 22 липня очолив о. Єронім Грім, ЧСВВ, віце-ректор ВІФБС у Брюховичах, у співслужінні з о. Михайлом Станчишиним. Перед початком Літургії о. Єронім поблагословив монаші парамани, які мають право носити сестри після складення перших обітів.

У проповіді під час Літургії о. Михайло, звертаючись до слів архиєрейської молитви Ісуса Христа (Йо 17), наголосив на турботі Ісуса Христа про своїх учнів, покликання яких є не людською справою, а Божим даром.

Саме складення обітів відбулося перед святим Причастям. Сестри Мелетія, Катерина та Меланія склали Богові свої перші обіти послуху, чистоти й убожества, обіцяючи перебувати в Чині Сестер Святого Василія Великого протягом одного року. (Сестри василіянки відновляють свої тимчасові обіти кожного року перші три роки, потім складають тимчасові обіти на період трьох років, а тоді – довічні обіти).

А на свято покровительки Чину Сестер Василіянок, святої Макрини, рідної сестри святого Василія Великого, 1 серпня 2018 року, відбувся чин облечин трьох новичок.

Облечини відбулися під час Святої Літургії в каплиці Пресвятого Серця Христового при монастирі святого Йосифа Обручника в м. Івано-Франківську (вул. Василіянок, 17). Очолив Святу Літургію, у співслужінні з іншими священиками, ігумен монастиря Царя Христа Отців Василіян в Івано-Франківську о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ.

Під час облечин, які відбулися після малого входу Літургії, три постулянтки, які рік тому виявили бажання бути монахинями василіянками і протягом року перебували у монастирі сестер ЧСВВ у Львові, беручи участь у житті чернечої спільноти, одягнулися в монаший одяг та отримали нові імена: Христина – сестра Херувима, Ліля – сестра Розалія, Олеся – сестра Анна.

Із прийняттям чернечого одягу розпочався новіціат сестер, який є періодом навчання, служіння, щоденного життя за монашими правилами і приготування до складення перших чернечих обітів.

Разом із сестрами Чину Святого Василія Великого дякуємо Богові за Його любов, за дар покликання та інші дари.

Нехай Господь і надалі дарує сестрам Мелетії, Катерині й Меланії, які склали свої перші монаші обіти, та новичкам Херувимі, Розалії й Анні свою щедру благодать!

Close Menu