Відбулися курси постійної формації у Провінції Найсв. Спасителя в Україні

Відбулися курси постійної формації у Провінції Найсв. Спасителя в Україні

У травні й червні 2021 року у Провінції Отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні відбулися курси в рамках постійної формації ченців. Такі курси організовуються щороку, адже необхідність духовного зросту, поглиблення знань і чернечого виховання не припиняються із складенням довічної чернечої професієї (від лат. professio – прилюдне засвідчення, складення чернечих обітів). Звичайно, курси містять здебільшого теоретичну складову, з деякими практичними елементами, а завдання самоосвіти й особистого фахового та духовного вдосконалення лежить на відповідальності й пильності самих ченців та їхніх настоятелів.

Чинний Статут Василіянського Чину Св. Йосафата визначає, що кожен чернець після складення довічної професії «задля вірності євангельським ідеалам слідування за Христом і гармонійного поєднання апостольської діяльності з духовним вдосконаленням, повинен з наполегливим старанням і вживанням необхідних засобів звершувати своє духовне, доктринальне й практичне формування протягом усього життя, щоб відбувався його постійний особовий, спільнотний, церковний і апостольський поступ у посвяті Богові Отцеві в Святому Дусі» (прав. 140). Цей же Статут доручає настоятелям провінцій Чину призначити відповідального за постійну формацію у провінції і затвердити підготовану ним програму такої формації, яка, відповідно до можливостей, мала би включати й відповідні курси, а всіх ченців із довічною професією запрошує розвивати і поглиблювати свої знання і використання священних наук, беручи участь у таких курсах.

Цьогорічні курси у Провінції Найсв. Спасителя в Україні, які проходили у стінах Василіянського інституту філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського у Львові — Брюховичах, включали такі предмети: «Святе Писання: книга «Діяння апостолів»», викладач – о. д-р Петро Терлецький; «Соціальна доктрина Церкви», викладач – п. Андрій Костюк, магістр філософії, викладач кафедри філософії УКУ; «Філософія чеснот», викладач – п. Юлія Ковальчук, кандидатка філософських наук, ЛНУ ім. І. Франка; «Захист неповнолітніх у Церкві», викладачі – с. Теодора Шулак, магістр богослов’я, психотерапевт, провінційна настоятелька сестер місіонерок Найсвятішого Ізбавителя у Львові, та ієрм. д-р Сава Масник, студит.

Для зручності, курси постійної формації відбулися у три тури, щоб кожний із священників, дияконів і братів Провінції Найсв. Спасителя міг узяти в них участь: перший тур курсів відбувся 17-21 травня, другий тур – 24-28 травня, третій тур – від 31 травня до 4 червня.

У статті використано інформацію і світлини із сайту osbm.in.ua
та сторінки у фейсбуці Провінції Найсв. Спасителя в Україні

Close Menu