Веселою колядою звіщали народження Христа Господа

Веселою колядою звіщали народження Христа Господа

Пропонуємо кілька розповідей про різдвяні концерти й фестивалі коляди при деяких василіянських монастирях і парафіях у світі. Географія широка: Вільнюс, Луцьк, Оттава, Гошів, Жовква, Львів, Дрогобич, Імстичево, Малий Березний.

У Вільнюсі відбувся різдвяний концерт української колядки 

У неділю й понеділок 26-27 грудня 2019 року парафією храму Пресвятої Тройці м. Вільнюса Української Греко-Католицької Церкви спільно з Посольством України у Литовській Республіці було організовано різдвяний концерт української колядки у виконанні Народної хорової капели «Зоринка», яка прибула з м. Тернополя, Україна. Колектив капели – 40 осіб віком до 14 років.

Концерт відбувся у двох храмах м. Вільнюса: 26 грудня – у храмі Святого Духа, а 27 грудня – у храмі святого Казимира.

У концертній програмі взяв участь посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський, голова Громади українців м. Вільнюса Н. Шертвітєнє, актив громади, учні українського класу, котрі прибули до Литви, за підтримки уряду Литовської Республіки, з території у Донецькій та Луганській областях, підконтрольної уряду України, а також м. Дніпра, на навчання протягом повного учбового року у міжнародній школі «Вільнюський литовський дім», викладачі цього навчального закладу, численні прихожани храмів та представники місцевих ЗМІ.

Під час концерту, що викликав велике й щире захоплення слухачів, пролунали відомі в Україні та усьому світі різдвяні композиції, українські колядки, зокрема, всесвітньовідомий «Щедрик» українського композитора Миколи Леонтовича.

До присутніх звернувся посол України у Литві В. Яценківський, який привітав усіх учасників концерту та всіх присутніх із Різдвом Христовим. 

Зустріч продовжилася дружнім спілкуванням виконавців з України, членів української громади, учнів українського класу, колективу Посольства у приміщенні Посольства України в ЛР, в якому також пролунали українські різдвяні колядки. Для дітей у Посольстві України в ЛР було організовано різдвяне солодке частування

Інформація і світлина із сайту www.osbm.lt.ua

Українська коляда у греко-католицькому храмі столиці Канади 

Велелюдно було у середу 8 січня 2020 року в cоборі Івана Хрестителя, єдиному храмі Української Греко-Католицької Церкви в столиці Канади Оттаві. Сюди на вже традиційний різдвяний концерт прибули не лише канадські українці та ті, які прибули сюди з України нещодавно, а й уродженці Канади інших національностей.

Спільну коляду за участю представників різних конфесій понад тридцять років тому започаткували отці василіани, які впродовж десятиліть опікуються українською церквою.

Цьогоріч свято розпочалося відомою колядою «Бог предвічний народився». Далі театралізовану сценку про народження Ісуса Христа представили діти з молодіжної української організації «Пласт». Концертне дійство продовжили хори собору Івана Хрестителя та православного собору Успіння Пресвятої Богородиці, квартет Інституту східно-християнських студій імені митрополита Андрея Шептицького, Оттавський жіночий ансамбль «Коліжанки» та чоловічий хор «Акорд».

Особливістю цьогорічного екуменічного різдвяного концерту було те, що поряд із традиційними колядками «Нова радість стала», «Во Вифлиємі», «По всьому світу» та іншими, лунали й осучаснені різдвяні пісні. Зокрема, вирізнялися «Дзвонять дзвіночки», «В глибокій долині» – у виконанні ансамблю «Коліжанки», «Василева мати» – у виконанні хору «Акорд» та давні колядки східного обряду, перекладені на англійську мову, – у виконанні чоловічого квартету.

Завершилося святкування спільною колядою всіх колективів і гостей свята. А присмаку українського Різдва додали солодкі почастунки та запашні пампухи, приготовлені представницями «Ліги українських жінок».

Стаття о. Йоакима Ковальчука, ЧСВВ, із сайту news.ugcc.ua

Різдвяна коляда і вертеп у Луцькому монастирі

Церква святого Василія Великого при однойменному василіянському монастирі в м. Луцьку знову в різдвяний час заясніла вогнями довкола шопки, всередині якої Немовлятко Ісус простягає до кожного свої рученята, а Пречиста Діва Марія, св. Йосиф, ангели, пастушки схилилися перед Ним, віддаючи належну шану і хвалу воплоченому Богові.

Після передріздвяних духовних приготувань, таких як піст, сповідь, участь у Святій Літургії та прийняття святого Причастя, а також і практичних – приготування різдвяної вистави – вертепу та вивчення нових колядок, надійшов час свята, нагода подякувати Богові за народження Спасителя.

У сам день свята Різдва Христового, 7 січня 2020 року, діти та молодь парафії, яка діє при монастирському храмі святого Василія Великого, виступили з різдвяним вертепом у храмі, а потім несли радість Різдва всім парафіянам, від домівки до домівки, колядуючи та віншуючи.

За інформацією із сайту osbm.lutsk.ua 

Молодіжна коляда у Гошівському монастирі

У п’ятницю й суботу 10-11 січня 2020 року Марійська дружина при Гошівському монастирі, приймала у себе три інші молодіжні спільноти, які діють при василіянських монастирях.

У зустрічі, зокрема, взяли участь спільнота василіянських аніматорів «МоКаДо» з м. Жовкви, Марійська дружина з м. Червонограда та спільнота аніматорів з м. Дрогобича.

На молодь чекали дзвінка коляда, нові знайомства, молитва й веселі конкурси.

А розпочалось усе з представлення спільнот у різдвяному стилі. Після цього всі молилися богослужіння Вечірні. Не менш цікавою частиною зустрічі були пісні, у стилі зустрічей молоді зі спільнотою «Тезе», які супроводжувались роздумами про подію народження Христа. Крім того, молодіжні спільноти щиро забавлялися: брали участь в оригінальних конкурсах та змаганнях.

Щирі усмішки, яскраві емоції та радість свята стали невід’ємним атрибутом цих двох днів побуту християнської молоді на гошівській Ясній горі.

Завершилась зустріч колядками та неповторним виконанням віншівок біля шопки.

За інформацією прес-служби osbm.in.ua


У Жовківському монастирі відбувся фестиваль вертепів 

У суботу й неділю 11-12 січня 2020 року відбулась щорічна святкова подія, яка знову згуртувала різні осередки української дівчачої вітки Католицького скаутства Європи, – Фестиваль вертепів.

Кожного разу свято знаходить прихисток в різних місцях. Цього разу місцем зустрічі стало м. Жовква. Отці Василіяни гостинно прийняли нас у свою домівку – монастир Різдва Христового.

Різдво, за своєю суттю, – свято родинне. Тож і проходило дійство саме так: по-сімейному, камерно і душевно. Розпочалося святкування відправою Божественної Літургії в церкві Пресвятого Серця Христового. Після спільного обіду й останніх приготувань учасниками своїх сценічних образів розпочався, власне, сам концерт.

Дивовижно, наскільки багато існує способів привітати Ісуса: від давніх українських коляд – до креативних сучасних постановок чи класичної Дікенсової різдвяної історії. Достатньо просто трішки більше постаратись, щоб стати дивом, яке запалить безліч інших очей.

Величезна подяка кожному осередку, який став частиною події, а це були і зграї вовченят, і гуртки скауток, і мандрівничі вогнища. Особливо доклала старань організаторка дійства Марічка Оверко, яка вміє бути блискучою навіть в образі прибиральниці.

Бажаємо в мирі і теплі провести цей особливий час. Вдихати запашні вечори, повні ароматів хвойних гілок і пампушків. Вслухатись у потріскування соломи, дзвінку коляду і затишні розмови. Насолоджуватись теплом свічок і наших сердець.

Учасниці Католицького скаутства Європи для сайту osbm.in.ua 

Дитячий вертеп у храмі святого Онуфрія у Львові 

У неділю по Різдві, 12 січня 2020 року, учасники недільно-катехитичної школи, яка діє при храмі Львівського василіянського монастиря святого Онуфрія, старша група, разом з їхнім катехитом п. Ліліаною Зуб, підготували вертеп – виставу «Історія спасіння», який приємно вразив усіх глядачів, бо був щирий та емоційний. 

Юні актори показали радість народження Ісуса, радість Його матері, Пречистої Діви Марії, та опікуна, святого Йосифа, якому випала велика честь – піклуватися про Божого Сина, який прийшов на землю, ставши людиною.

Але перед цим вони зосередили увагу присутніх на трьох не менш важливих особистостях, архангелах Гавриїлові, Михаїлові та Рафаїлові, які допомагали глядачам і учасникам вистави подорожувати через віки історії до Ісуса Христа, нагадали про перший гріх та про спасіння, яке стало дійсністю завдяки приходові на світ Сина Божого.

За інформацією із сайту osbm.lviv.ua 

Різдвяний благодійний концерт «Колядуймо разом» у м. Дрогобичі

У неділю 12 січня 2020 року у храмі святих апостолів Петра і Павла при однойменному монастирі в м. Дрогобичі відбувся різдвяний благодійний концерт «Колядуймо разом». Радістю Христового народження ділилися хори цієї парафії: «Благовіст», «Місіонер», «Пісня серця» та «Світло тихе». Також колядками вітав присутніх ансамбль скрипалів молодших класів Дитячої музичної школи № 2 імені Романа Сороки. Концерт був доброю нагодою для парафіян відгукнутися на потребу учнів парафіяльної катехитичної школи, склавши свою пожертву для облаштування нових навчальних класів.

«Нехай від яскині по всій Україні
Нам сяє Різдвяна зоря!
І, правдою сильні, в єднанні родиннім
Небесного славмо Царя! »

За інформацією із сайту osbm-drohobych.org.ua 

Спільна коляда в Імстичівському монастирі

Гарною традицією в с. Імстичові є звеличення спільною колядою народження Ісуса Христа. Як у попередні роки, так і цього року громада греко-католицької церкви святого архангела Михаїла при монастирі отців василіян колядувала в православній церкві Різдва Пресвятої Богородиці. Церковний хор, дяки та прихожани виконали в’язанку колядок: «Бог Предвічний», «Во Вифлеємі нині новина», «По всьому світу», «Веселая днись новина» та інші.

Ігумен Імстичівського монастиря отець Павло, ЧСВВ, привітав усіх присутніх із Різдвом Христовим, побажав здоров’я, радості, миру, Божої любові, спокою, взаєморозуміння, єдності в родинах, в Україні та в цілому світі.

Настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Петро подякував усім за спільний спів, після чого вірники заспівали колядку»Стала нам ся днесь новина» та многоліття.

А у вівторок 14 січня, в день Обрізання Господнього і празник святого Василія Великого, після Служби Божої прихожани церкви Різдва Пресвятої Богородиці зібралися разом із греко-католиками в монастирській церкві, подаючи приклад християнської любові й толерантності.

Велично, урочисто та піднесено звучали й старовинні колядки «Видів Бог», «Стала нам ся днесь новина», «В Вифлеємі новина» та інші.

Представник православної громади Імстичова М. І. Зейкан привітав ігумена монастиря о. Павла, а також о. Йосафата, о. Тадея, бр. Миколу та о. Віталія Шелембу, присутнього на святковій Службі Божій, із великим празником св. Василія Великого, покровителя ЧСВВ.

Отець Павло Кречун подякував усім за спільну коляду та побажав, щоб Господь благословив село на успішний розвиток і процвітання. А також побажав міцного здоров’я всім, добробуту, злагоди, любові в серцях, поваги й шани один до одного...

Насамкінець священнослужителі провели обряд мирування.

Як бачимо, спільна різдвяна молитва до Бога – коляда найкраще сприяє об’єднанню людей.

За статею із сайту osbm.org.ua
Автор: Марина Романець, вчителька початкових класів
Імстичівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Різдвяний концерт у Малоберезнянському монастирі Отців Василіян 

У вівторок 14 січня 2020 року, празник святого отця Василія Великого, у Малоберезнянському василіянському монастирі святого Миколая відбувся святковий різдвяний концерт хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи. Художній керівник і деригент – Володимир Волонтир, хормейстер – Оксана Волонтир, концертмейстер – Христина Волонтир.

На початку концерту з привітальним словом до парафіян та гостей звернувся адміністратор парафії о. Лука Буняк, ЧСВВ.

Під час концерту були виконані як традиційні українські колядки, так і твори відомих світових класиків, а також сучасні різдвяні мелодії.

Наприкінці концерту о. Андрій Белеканич, ЧСВВ, протоігумен Провінції Святого Миколая висловив слова вдячності керівнику п. Володимиру, а також усім учасникам хору.

Повідомив о. Лука Буняк, ЧСВВ, для сайту osbm.org.ua 

Close Menu