Великопосні реколекції для українців у столиці Португалії Лісабоні

Великопосні реколекції для українців у столиці Португалії Лісабоні

Субота, 2017-04-01    09:08:33 UTC+2    Новини

2017.03.26 - ЛісабонВід 20 до 26 березня у церкві Різдва Пресвятої Богородиці в Лісабоні відбулися Великопосні реколекції, які виголосив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, ЧСВВ.

«Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святе воскресіння Твоє славимо!  » – молиться свята Христова Церква у тиждень після Хрестопоклінної неділі Великого посту, оспівуючи страждання Спасителя. Хрест – виразний знак спасіння, який супроводжує нас у молитві, особливо в час Посту, коли ми заглиблені в роздумах над таїнством спасіння людини, вдивляємось у рани Любові на тілі Спасителя. Цими ранами ми всі зцілилися: «Кара, що нас спасає, була на Ньому, і Його ранами ми вилікувані (Іс. 53:5). Ми очищені й оздоровлені Любов’ю Божою, яку Він виявив до нас через хрест, через рани свого Єдинородного Сина.

Підсиленням великопісної молитви, розважань над стражданнями Христа Спасителя для українців Лісабону стали духовні реколекції на тему покаяння і навернення. Духовні реколекційні науки для прихожан виголошував Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, ЧСВВ, протягом цілого хрестопоклонного тижня з 20 до 26 березня у церкві Різдва Пресвятої Богородиці в Лісабоні. Ця старовинна португальська церковця стала місцем, куди поспішає чимало українців не лише на Службу Божу, щоб занести молитву рідною мовою до Всевишнього Творця. Але також для того, щоб відчути себе у спільноті подібних до себе, у одній родині. Люди з радістю приходили, щоб взяти участь у реколекціях, оживитися Божим Словом, яким ділився отець Протоігумен. Кожен намагався збагнути: в чому полягає моє покаяння, яке питання ставить Христос мені, до чого закликає?

Підсумком реколекцій стала велика проща до Марійського відпустового центру Португалії – Фатіми в неділю 26 березня 2017 р. Тут під покровом Марії зібралися українці не лише з Лісабону, але також з інших осередків, де існують українські спільноти, українська Церква, яку обслуговують переважно отці василіяни з Лісабону та Фатіми. На прощу зібралося багато люду, близько тисячі українців. Тут кожен прийшов з молитвою і жертвою, щоб скласти перед Богом за себе, своїх рідних, за Україну… Прочани взяли участь в урочистій Божественній Літургії, яку очолив Протоігумен о. Йоан Школик, ЧСВВ. З ним співслужив о. Гавриїл Тимчик, ЧСВВ, який разом з о. Сільвіо Літвинчуком, ЧСВВ, служать при паломницькому центрі у Фатімі. Люди мали можливість приступити до святої Сповіді, дехто вперше за кілька років, а хтось уперше в житті. Почувши слово Протоігумена про покаяння і святу сповідь, люди ще більше проймалися духом любові до Бога та щирим жалем за свої гріхи, а разом з тим палким бажанням з них виправитися.

Після завершення святої Літургії присутні отці василіяни, які служили Службу Божу і які сповідали, соборно уділили всім вірним святу Тайну Оливопомазання. Молитви на оздоровлення, читання семи євангелій, семикратне помазання святим єлеєм – з Божої ласки принесло всім вірним надзвичайне духовне, а також і фізичне скріплення, піднесення та очищення душі й серця, впевненість на шляху до Бога.

Прочани після кількагодинних молінь отримали благословення і повний відпуст з нагоди ювілейного року, який проголосив Святіший Отець на честь 100-ліття об’явлень у Фатімі, а також ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата, при нагоді якого протягом 2017 року кожен може осягнути цю ласку повного відпусту за умови участі в богослужіннях на місцях, де душпастирство здійснюють отці василіяни.

Повідомив о. Віталій Попадюк, ЧСВВ

Інформація і світлини із сайту osbm.in.ua

Close Menu