В Україні пройде традиційний Тиждень молитов за єдність християн

В Україні пройде традиційний Тиждень молитов за єдність християн

Чи ж Христос поділився? (1 Кор. 1:1-17) – під таким гаслом у 2014 році розпочинається традиційний Тиждень молитов за єдність християн. Він триватиме з 18 до 26 січня і закінчиться відправою міжконфесійного Молебню, який очолить о 18.00, Глава та Отець Української Греко-Католицької Церкви, Блаженніший Святослав (Шевчук), у храмі святого Василія Великого у м. Києві.

Чи ж Христос поділився? Чи ж розділення християн не є скандалом перед лицем Бога? Чи можливо, щоб такий стан розділення став для нас чимось звичним, серед якого усі ми виростаємо, неначе це закриті і зламані двері, які ми ніколи не наважимось відремонтувати та відкрити?

Чи ж Христос поділився? Ці слова святого Павла кидають нам сьогодні виклик, щоб ми могли призадуматись над цим питанням. Якщо ж ми сприймаємо наше розділення між християнами як довершений факт, спокійно та смиренно стверджуємо, що Христос поділився – то це насправді велике непорозуміння та нерозуміння заповідей Ісуса Христа!

Блаженніший Святослав (Шевчук) нещодавно зауважив, ми в Україні маємо гріх проти питання екуменізму. Тому усім нам слід наполегливіше працювати, щоб ми дедалі більше єдналися в молитві, дедалі завзятіше шукали святості та активніше брали участь в міжконфесійному діалозі, розбудовуючи справедливе й братерське суспільство. Адже усі християни покликані разом прямувати до бажаної єдності вперед вузькою стежкою вірності Божій волі, долаючи всі труднощі та перешкоди.

У 2014 році матеріали для Тижня молитов за єдність християн приготували християни Канади, зокрема, Канадська Рада Церков, що відзначає своє 70-річчя та об’єднує 24 конфесії цієї країни.

В рамках Тижня молитов за єдність християн відбудуться міжконфесійні молитви та відправи спільно з православними, католицькими та протестантськими Церквами, — де християни роздумуватимуть над важливістю діалогу та можливими шляхами подолання поділів, які розділяють Божих дітей одні від одних.

Комісія УГКЦ сприяння єдності християн

Close Menu