В Круклянках відсвяткували 50-ліття парафії Святого Йосафата УГКЦ (Польща)

В Круклянках відсвяткували 50-ліття парафії Святого Йосафата УГКЦ (Польща)

15 вересня 2012 року у Круклянках (Вармінсько-Мазурське воєводство) відбулося святкування 50-ліття парафії під покровом Святого Йосафата Кунцевича. Урочисту Божественну Літургію очолив протоігумен Василіянського Чину провінції Покрови Пресвятої Богородиці ієрм. Ігор Гарасим. Разом з отцем-протоігуменом співслужив синкел Вармії і Мазур о. Дмитро Гарасим, ЧСВВ, о. Митрат Андрій Сорока з Ельблонга, о. Іван Лайкіш – протоієрей, декан Ольштинський, о. д-р. Миколай Костецький з Ольштина, душпастир Видмін і Гіжицька о. Василій О. Кепещук, ЧСВВ, о. Григорій Столиця — парох Хшанова, о. Мирослав Підлипчак, ЧСВВ, з Кенчина, о. Дарій Глінєвіч — парох Решля та Байор Малих, о. Володимир Куцай з Гданська, о. Артур Маслей з Пенєнжна, парох римокатолицької парафії в Круклянках о. Генрик Домбровський, о. диякон Богдан П'єтночка, ЧСВВ, з Варшави.
Після Божественної Літургії о. парох Павло М. Старух, ЧСВВ, привітав усіх запрошених гостей і подякував за допомогу в організації ювілею родині Цалка, парафіянам та усім добродіям круклянецької парафії. Священнослужителі з вірними процесією вийшли на церковне подвір'я, де відбувся чин малого освячення води, освята нового хреста та відкриття пам’ятного каменя з нагоди 65-х роковин військової операції «Вісла».

Коротка історія парафії

Парафія була заснована в 1962 pоці. До грудня 1999 року богослужіння відбувалися в римо-католицькому храмі. В 1996 pоці було посвячено камінь під будівництво влaснoї святині, а в 1998 pоці розпочато будівництво. 25 грудня 1999 pоку тут була відправлена перша Свята Літургія. Церкву посвячено 14 вересня 2002 року Архієпископом і Митрополитом Перемисько-Варшавським Кир Іваном Мартиняком у співслужінні з Кир Володимиром Ющаком, ЧСВВ, та іншими священниками. Автор проекту – Боберський Богдан з Варшави.

Повідомив о. Василь Кепещук, ЧСВВ

Close Menu