Українська спільнота Італії вшанує жертв Голодомору в Україні 1932—1933 років

Українська спільнота Італії вшанує жертв Голодомору в Україні 1932—1933 років

П’ятниця, 2017-11-17    12:57:24 UTC+1    Анонси

З 24 по 26 листопада 2017 р. в м. Мілані українські спільноти Італії вшанують жертв Голодомору.

«Ми спогадуємо жертв Голодомору, щоб оздоровити нашу пам’ять, загоїти рани минулого, запобігти повторенню подібних злочинів у майбутньому та визволити сучасну людину від небезпеки людиноненависницьких ідеологій» (Блаженніший Святослав (Шевчук) Глава і Отець УГКЦ)

Під час останніх загальних північних зборів душпастирів УГКЦ в Італії, які проходили 6-9 лютого 2017 р. в місті Асижі, було прийняте рішення, щоб у зв'язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932—1933 років в Україні — геноциду Українського народу, провести 24-26 листопада 2017 року у місті Мілані і в листопаді 2018 р. у місті Неаполі широкомасштабний ряд духовних та культурних заходів по відзначенню цієї сумної події.Організатори Українська Греко-Католицька Церква в Італії та Генеральне Консульство України в Мілані, долучаючись до всіх попередніх акцій, в свою чергу ставлять собі за мету привернути увагу італійської громадськості, сподіваючись в скорому часі офіційного визнання з боку Італійського парламенту Голодомору як геноциду Українського народу.

Захід проходитиме під такими гаслами: «Ми пам’ятаємо — світ визнає! Пам'ятати, вчитися, не допустити». До участі запрошуються усі небайдужі українці в Італії.

МОЛИТВА БЛАЖЕННІШОГО ЛЮБОМИРА ГУЗАРА
за жертв Голодомору

Господи Боже наш! Ми сходимося в цей день, щоб вшанувати пам’ять рідних нам людей, яким через голод відібрали Твій дар життя. Дуже мало можемо для них зробити – хіба згадати їх, поручити їхні прискорбні душі Твоєму Милосердю та схилити голову перед їхнім терпінням. Але просимо Тебе сьогодні, щоб ми могли почути те, що вони своєю жертвою хочуть нам засвідчити, а саме, що такі трагедії – народовбивства, геноциди та інші злочини проти людства, можуть ставатися. В минулому столітті їх було чимало, але цей наш чисельно усіх їх перевищив. Невинні жертви Голодомору голосять до нас, що як довго люди не схочуть слухати Твоєї спасенної науки, буде спокуса тоталітарними і насильницькими засобами розв’язувати справи людського життя. Ми прохаємо Тебе сьогодні для себе і для грядущих поколінь про дар чуйності, щоб таку спокусу вчасно спостерегти, про відвагу її нап’ятнувати та про силу їй протистояти, а понад усе прохаємо Тебе: наповни наші і всіх людей серця тими чеснотами і благодатями, які потрібні, щоб та жахлива спокуса стала неможливою. Господи Боже! За заступництвом Пресвятої Богородиці та всіх святих, яких видала наша Українська Земля, помилуй нас!

ПРОГРАМА

П’ЯТНИЦЯ, 24 ЛИСТОПАДА 2017
CASA DELLA MEMORIA
Milano, Via Federico Confalonieri 14

Вхід вільний

17.30 – Відкриття виставки картин, фотографій та скульптур сардинського митця Armandino Lecca

18.00 – Конференція за участю провідних італійських та українських науковців присвячена темі Голодомору 1932-33 рр. в Україні («Голодомор-геноцид»)

19:00 – показ документального фільму про Голодомор

СУБОТА, 25 ЛИСТОПАДА 2017
Via dei Mercanti

18.00 – Маніфестація Української спільноти Мілану та околиць для вшанування жертв Голодомору.

НЕДІЛЯ, 26 ЛИСТОПАДА 2017
DUOMO DI MILANO

13.00 – Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолить Високопреосвященніший Ахиєпископ ЦирілВасіль, ТІ, Секретар Конгрегації для Східних Церков, у співслужінні з  Преосвященним Владикою Діонісієм Ляховичем, Апостольським Візитатором для українців греко-католиків в Італії, та духовенством УГКЦ.

15.00 – Похід зі свічками для вшанування жертв Голодомору (від «Duomo di Milano» до «Chiesa di Santo Stefano Maggiore», Piazza Santo Stefano 3).

Телефон для довідок: +39 329 2068749 (о. Ігор Крупа, капелан Громади УГКЦ м. Мілану).

Інформація та зображення із сайту www.chiesaucraina.it

Close Menu