Українська парафія святих Сергія і Вакха в Римі відсвяткувала престольний празник

Українська парафія святих Сергія і Вакха в Римі відсвяткувала престольний празник

У неділю, 10 жовтня 2021 року, українська парафія святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі відсвяткувала храмовий празник.

Урочисті богослужіння з нагоди храмового свята розпочалися ще напередодні, 9 жовтня, великою вечірнею з литією, яку очолив преосвященний владика Діонісій Ляхович, Апостольський екзарх для українців католиків візантійського обряду в Італії. З ним співслужили ієреї Руслан Сідельник, віцепарох, і Тарас Остафіїв, парох української парафії святих Сергія та Вакха в Римі.

А вже в неділю, 10 жовтня, святкування храмового празника увінчалися торжественною молитвою Божественної Літургії святителя Йоана Золотоустого, яку очолив преосвященний владика Іриней Білик, канонік папської базиліки Санта Марія Маджоре в Римі. З архієреєм співслужили: ієрей Тарас Остафіїв, парох, ієромонах Теодосій Роман Грень, ЧСВВ, протосинкел Апостольського екзархату для українців католиків візантійського обряду в Італії, ієромонах Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ, генеральний вікарій Василіанського Чину Святого Йосафата, ієромонах Луїс Касіян, ЧСВВ, ректор Української папської колегії святого Йосафата і генеральний радник, ієромонах Діонисій Заведюк, ЧСВВ, генеральний радник, ієрей Андрій Солецький, голова секретаріату Глави УГКЦ в Римі, ієрей Марко Дурлак, працівник Конґреґації для Східних Церков, ієромонах Йосиф Заєць, ТІ, духівник папської колегії «Руссікум», ієрей Анібал Рамон Соутус, судовий вікарій Екзархату, ієрей Дмитро Кудін, віцеректор прокатедрального собору Святої Софії в Римі, ієрей Ігор Галей, а дияконське служіння звершував диякон Михайло Думінський.

Богослужіння співом супроводжував парафіяльний хор під диригуванням п. Галини Громик.

У святкуванні храмового празника української парафії в Римі взяли участь представники й представниці українських чернечих чинів і згромаджень в Римі, студенти Української папської колегії св. Йосафата, папської колегії «Руссікум» та чисельно зібрані українські віряни з Рима та околиць.

Після євангельського читання, яке розповідає про чудо воскресіння сина вдови з Наїну (Лк. 7,11-16), владика Іриней звернувся до присутніх на молитві із проповіддю, в якій підкреслив значення двох процесій, які зустрілися біля міської брами: одна є процесією смерті, а інша, очолювана Христом, – процесією життя. «Дорогі у Христі, такі різні символічні походи бачимо щодня: з одного боку, це походи злоби, ненависті, ворожнечі, військової агресії, матеріального і морального зиску, корупції, аморальності, непомірної наживи, а вкінці – смерті і вічного прокляття[…], але є походи Христові: а це – безкорисливе служіння, взаємодопомога, всепрощення, пошана, терпеливість, та надія вічного життя з Христом. Такий похід вірності триєдиному Богу обрали святі Сергій і Вакх, які прийняли мученицьку смерть за християнську віру в часи правління імператора Максиміяна біля 310 року в сирійському місті Ресафа. Вони були військовими високого рангу в Римській імперії, але не спокусилися кар’єрою і розкішним життям, бо пам’ятали слова Христа: “Яка користь людині здобути світ увесь, а занапастити свою душу?” (Мт. 16,26) і не побоялися тих, що убивають тіло, а душі ж убити не можуть (пор. Мт. 10,28)», – наголосив проповідник.

Також владика Іриней закликав усіх брати приклад зі святих покровителів українського храму в центрі Рима і обирати дорогу вірності Христові: «Просімо Пресвяту Богородицю, прославлену в цьому храмі в Жировицькій іконі, щоб, заступництвом святих мучеників Сергія і Вакха, вона допомагала нам обирати похід з Христом, похід з оптимізмом і надією на життя вічне, а благодать Господа нашого Ісуса Христа, і любов Бога й Отця, і причастя Святого Духа нехай буде вами нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь (пор. ІІ Кор. 13,13)», – підсумував архиєрей.

Після завершення Божественної Літургії до присутніх у храмі молільників звернувся представник римського Вікаріату, Директор офісу «Міґрантес», священник П’єрпаоло Феліколо, який прибув на святкування престольного празника української парафії разом зі віцедиректором цього офісу священником П’єтро Ґуеріні. Дон П’єрпаоло Феліколо підкреслив, що присутність української спільноти в Римі збагачує це місто та Римську дієцезію, яка, в свою чергу, хоче робити все можливе, щоб українці почували себе якомога комфортніше в умовах еміграції. І на завершення побажав усій парафіяльні спільноті благословенного святкування престольного празника.

Також зі словом привітання з нагоди храмового празника Української парафії свв. Сергія і Вакха до присутніх у храмі звернувся ієромонах Теодосій Роман Грень, який від імені преосвященного владики Діонісія Ляховича, Апостольського екзарх для українців католиків візантійського обряду в Італії, який в цю неділю не міг бути присутнім на святковому богослужінні, оскільки брав участь у відкритті Синоду Єпископів у Ватикані, привітав зі святом настоятелів та парафіян катедрального храму.

Після всіх привітань парох Української парафії святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі ієрей Тарас Остафіїв подякував владиці Іринею та усім гостям-священникам за присутність та спільну молитву. І на закінчення молінь всі разом помолилися «Молитву за Україну» («Боже великий, єдиний, нам Україну храни»).

У понеділок, 11 жовтня 2021 року, була звершена Божественна Літургія та панахида за померлих фундаторів, доброчинців, душпастирів та парафіян Української парафії свв. Сергія і Вакха в Римі. Молитву очолив преосвященний владика Діонісій Ляхович у співслужінні з парохом, ієреєм Тарасом Остафіївим, канцлером Екзархату, протоієреєм Петром Голінеєм та судовим вікарієм Екзархату, ієреєм Анібалом Рамоном Соутусом.

Інформація та світлини із сайту парафії www.ukr-parafia-roma.it
Фоторепортаж з цієї події доступний за цим посиланням
Автор світлин: Володимир Крамар

Close Menu