Українська громада Рима вшанувала жертв Голодомору 1932—1933 років

Українська громада Рима вшанувала жертв Голодомору 1932—1933 років

27 листопада 2011 року в Римі, в українській парафії Сергія і Вакха та в церкві Царя Христа при монастирі Отців Василіян, були відслужені Панахиди за душі мільйонів українців, знищених голодом під час Голодомору 1932—1933 років. Поминальні заходи відбулися на прохання Християнського товариства українців в Італії та з благословення Владики Діонісія (Ляховича), ЧСВВ, Апостольського візитатора для українців в Італії та Іспанії.
Перед Панахидами до вірних звернулися отець-парох Іван Кулик і отець Матей Гаврилів, ЧСВВ. Вони згадали страшні події того часу та закликали присутніх «постійно пам'ятати про цей жахливий геноцид українців, щоб подібне більше ніколи не повторилося».
"Потрібно знати правду, хоч би якою страшною вона була, не боятися її, бо правда, за словами Христа, робить нас вільними! " — зазначив на завершення отець Кулик. Опісля відбулося запалення свічок пам'яті за невинно убієнних голодом.
Уже традиційно вшанували жертв Голодомору і діти української недільної школи «Свята Софія», яка цими днями відзначає восьму річницю свого існування. Учні та батьки школи завітали до монастиря Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії, де коротко представили діяльність школи та помолилися біля мощів блаженної Йосафати Гордашевської. Після створення художньої композиції на тему Голодомору та представлення історичних фактів діти запалили свічки пам'яті.

Повідомив Олесь Городецький

Close Menu