«Україна єдина» – Відзначення Дня соборності України у Вільнюсі

«Україна єдина» – Відзначення Дня соборності України у Вільнюсі

Вільнюс 2017.01.22 01У День Соборності України, 22 січня, в Україні та в інших країнах світу, де проживають українці, відбуваються різні заходи з відзначення історичної події – Дня Злуки, об’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки 22 січня 1919 року в одну державу українського народу. Ця об’єднана держава проіснувала недовго, але вона засвідчила єдність українського народу, який був розділений століттями державними кордонами, і його прагнення незалежності й соборності своєї держави.

У неділю 22 січня 2017 року в українській греко-католицькій церкві Святої Тройці у Вільнюсі відбулося урочисте богослуження з нагоди Дня Соборності України та панахида за загиблих героїв Революції гідності й усіх, хто віддав життя за соборність і волю України. Святу Літургію очолив о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ, настоятель василіянського монастиря та храму Пресвятої Тройці у Вільнюсі.

У спільній молитві взяли участь Надзвичайний та Повноважний посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський з дружиною та працівниками Посольства України, представники української громади Вільнюса, литовських громадських організації, які надають гуманітарну допомогу Україні, парафіяни храму.

Цього ж дня під гаслом «Україна єдина! » українська громада Литви, працівники Посольства України, мешканці Вільнюса відзначили День Соборності України в центрі Вільнюса.

Зі словами привітань до присутніх звернулися: Володимир Яценківський, Надзвичайний і Повноважний посол України в Литві, Наталія Шертвітене, голова української громади у Вільнюсі, та о. Вінкентій Пелих, настоятель василіянського монастиря і парафії.

Після цього відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, учасники акції відтворили живий ланцюг, що символізує єдність України, а також урочисто виконали гимн України.

За матеріалами сайту монастиря святого Йосафата у Вільнюсі www.osbm.lt

Світлини з цього ж сайту.

Close Menu