Участь Василіянської спільноти в екуменічних моліннях

Участь Василіянської спільноти в екуменічних моліннях

Рим, ЧСВВТриває тиждень екуменічних молінь за єдність християн. У вічному місті Римі в Базиліці Св. Марії (in via Lata), де знаходиться Екуменічний Євхаристійний Центр сестер Дочок Церкви, спільноти папських колегій щороку урочисто служать Божественну Літургію в різних східних католицьких обрядах.
22 січня у традиційній екуменічній молитві взяли участь отці і браття Римської василіянської обителі. Божественну літургію очолив о. Прокопій Лотоцький, ЧСВВ в співслужінні д. Валентина Федишина, ЧСВВ. На Святій Літургії, яка частково відправлялась італійською мовою, крім місцевих сестер та вірних Базиліки, були присутніми сестри Служебниці Непорочної Діви Марії та сестри Чину Святого Василія Великого.
Цьогорічний тиждень екуменічної молитви має тему: «Дай мені води напитися» (Ів. 4, 7), основаній на євангельській розповіді про Самарянку. В своїй проповіді о. Прокопій наголосив, що Бог завжди зустрічає людину в конкретних обставинах її життя. В Ісусі з Назарету сам Бог стає конкретно людиною у конкретній історії людства, щоб бути близьким до кожного з нас не тільки в різних обставинах людського існування, але й також у простих людських відносинах одне до одного.
На прикладі євангелія про Самарянку ми бачимо як Господь будує ці прості особисті стосунки з конкретними людьми, котрі нас оточують і які притримуються різних релігійних та національних поглядів. Тому, з цієї причини, екуменічний діалог матиме успіх не тільки тому що ми йдемо шляхом обміну ідеями, але й теж шляхом обміну особистих дарів, якими ми взаємно збагачуємо одне одного. Бо ідея думки, як така, спрямована на істину; але дарування кожної особи – висловлює саму любов до іншої людини. Обидва, разом взяті, шляхи мають важливе значення для діалогу. Відкриття себе і прийняття духовних дарів від інших християн пришвидшує нашу здатність сприйняття світла істини, яка походить від Святого Духа.
Спільні екуменічні моління є особливою нагодою для взаємного пізнання між Церквами і Церковними спільнотами та моментом переживання таємниці «єдиної, святої, соборної й апостольської Церкви» вираженої в єдності віри у різних обрядах. На закінчення Божественної Літургії директор Марійського Центру о. Ермано Тоньоло подякував Василіянській спільноті за молитву та закликав вірних молитися за мир в Україні, держави, яка знаходиться в серці східної Європи і вже від довшого часу переживає жахіття війни. Отець Ермано віддав Україну під покров Пресвятої Богородиці, Матері всіх народів та запевнив про єдність спільноти Базиліки св. Марії з українським народом.

Подав о. Єфрем Кончак, ЧСВВ

Close Menu