У Венґожеві відсвяткували празник Перенесення Чесного Хреста

У Венґожеві відсвяткували празник Перенесення Чесного Хреста

У суботу 14 серпня 2021 року у Венґожеві (Польща), місцева греко-католицька громада урочисто відсвяткувала храмовий празник Перенесення Чесного Хреста. Святкування розпочалися архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Кир Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Ґданський, у співслужінні з ієромонахами Василіянського Чину Св. Йосафата й отцями душпастирями Перемисько-Варшавської архиєпархії й Ольштинсько-Ґданської єпархії.

При престолі венґожевської церкви Чесного Хреста, разом з владикою Аркадієм, співслужили: протоігумен Провінції Василіянського Чину у Польщі ієрм. Миколай Козіцький, ЧСВВ, протосинкел Ольштинсько-Ґданської єпархії о. Іван Галушка, синкел у справах монашества Перемисько-Варшавської архиєпархії ієрм. Петро Кушка, ЧСВВ, Венґожевський декан о. Григорій Столиця, ігумен монастиря отців василіян та парох храму Чесного Хреста у Венґожеві ієрм. Василій Кепещук, ЧСВВ, ігумен монастиря отців василіян у Перемишлі ієрм. Дмитро Гарасим, ЧСВВ, настоятель монастиря отців василіян у Кентшині ієрм. Мирослав Підлипчак, ЧСВВ, парох у Кентшині ієрм. Ігор Гарасим, ЧСВВ, парох греко-католицьких парафій у Решлі та Байорах Малих о. Дарій Ґлінєвіч, парох у Банях Мазурських і Круклянках ієрм. Павло Старух, ЧСВВ, парох у Ґіжицьку ієрм. Василій Парасюк, ЧСВВ, о. Станіслав Тарапацький з Ольштина та катедральний диякон Ольштинсько-Ґданської єпархії Богдан П’єтночко.

Відкликаючись до слів Євангелія, владика Аркадій нагадав про величну подію в історії християнства, якою був похід з древом чесного і животворящого Хреста в роковини хрещення Київської Русі за св. Володимира. Ця подія мала місце в ХІІ столітті. З того часу, як засвідчує переказ, грецький імператор Мануїл I (1143—1180) наказав нести хрест та ікону Богородиці перед військом у битві з невірними сарацинами і розбив їх ущент. Це була віра і впевнення, що хрест захистить та спасе від чужих, відсуне загрозу знищення. Згадуємо сьогодні і братів Макавейських та їхню матір – Соломонію (або Саломію), – зазначив архиєрей, – які були готові померти за батьківські закони і віддали своє життя, загинувши мученицькою смертю…

Завершуючи проповідь, Ольштинсько-Ґданський єпарх попросив: «Вміймо в житті шукати того, чого вчить нас святий хрест. Вірності в житті вартостям Євангелія, вірності в подружжі, вірності в священничому служіння та духовному житті. Вміймо шанувати себе, будьмо також безкорисні в нашій любові. Хрест завжди допомагав нашим предкам перетривати різні важкі випробування. Він вчить нас бути вірними нашій українській традиції. Вміймо також з гідністю переносити терпіння наших близьких, будьмо разом з ними. Не вибираймо того, що просте та легке. Воно не завжди веде до щастя».

Під час Божественної Літургії сповіддю вірним служили ієрм. Василій Парасюк, ЧСВВ, та о. Григорій Столиця. У храмовому празнику молитовно єдналися з усіма присутніми сестри служебниці Непорочної Діви Марії, разом з провінційною настоятелькою, сестрою Магдалиною Ожанською, та сестри Чину Святого Василія Великого.

На завершення Божественної Літургії Кир Аркадій декретом проголосив о. Григорія Столицю екзорцистом Ольштинсько-Ґданської єпархії.

Опісля була представлена вірянам та гостям парафії художня програма у виконанні місцевих колективів. Також на подвір’ї біля храму відбулося урочисте водосвяття і окроплення свяченою водою нещодавно оновленого хреста.

Інформація із сайту Ольштинсько-Гданської єпархії cerkiew.eu 

Фотографії із сторінки у Фейсбуці о. ігумена й пароха Василя Кепещука, ЧСВВ

Close Menu