У Сан Джованні Ротондо відбулися реколекції для священиків — душпастирів українських громад в Італії

У Сан Джованні Ротондо відбулися реколекції для священиків — душпастирів українських громад в Італії

Вівторок, 2018-02-13    11:58:16 UTC+1    Новини

У понеділок-четвер 5-8 лютого 2018 року в духовному центрі святого отця Піо в Сан Джованні Ротондо відбулися реколекції для священиків УГКЦ в Італії. Провідником цих днів духовної віднови був о. Марко Бляза, ТІ, професор, доктор богословських наук з Польщі, викладач вищих духовних навчальних закладів у Польщі й Україні, добрий знавець візантійської традиції. Реколекції відбувалися українською мовою.

У своїх науках о. Марко звернув особливу увагу на важливість пізнавання осіб Пресвятої Тройці в житті священика, діяльності Церкви; розповів про значення епіклези та про важливість молитви на основі Святого Письма та літургійних текстів; наголосив на важливості чесноти розсудливості для священиків, особливо тоді, коли потрібно відповідати на актуальні запитання вірних; заохотив досліджувати Святе Письмо, літургійні тексти, документи Церкви, традиції і культуру, світогляд тогочасного суспільства.

На закінчення реколекцій, у середу 7 лютого, близько 50-ти українських священиків відслужили Святу Літургію в українсько-візантійському обряді у крипті церкви. Цього ж дня відбулися збори під керівництвом о. Володимира Волошина, координатора душпастирів УГКЦ в Італії, для обговорення поточних питань душпастирського служіння в цій країні. Отці, які прибули на участь у реколекціях та цих зборах, зустрілися з представниками оргкомітету з приготування ІІ Форуму мігрантів Західної Європи, під головуванням владики Йосифа Міляна, єпископа-помічника Київської архиєпархії, голови Пасторально-місійного відділу УГКЦ. Присутнім представили програму ІІ Форуму мігрантів Західної Європи, який Пасторально-міграційний відділ УГКЦ, з благословення глави УГКЦ блаженнішого Святослава Шевчука та владики Діонісія Ляховича, апостольського візитатора для українців греко-католиків в Італії, планує провести 27-29 вересня в Римі, при соборі святої Софії. Після завершення Форуму, у днях 29-30 вересня, відбудеться з’їзд молоді.

Серед учасників реколекцій у Сан Джованні Ротондо був о. Степан Стареправо, ЧСВВ, Головний радник, який у неділі виконує душпастирське служіння для вірних УГКЦ у м. Рієті.

На основі повідомлення сестри Євсевії Мудранинець, СНДМ, для сайту www.chiesaucraina.it
Світлина з цього ж сайту

 

Close Menu