У Римі завершила роботу ХІV Надзвичайна Генеральна капітула Сестер СНДМ

У Римі завершила роботу ХІV Надзвичайна Генеральна капітула Сестер СНДМ

З 21 по 30 березня 2021 р. у Згромадженні Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії проходила ХІV Надзвичайна Генеральна капітула, тема якої: «Конституції Згромадження – вчитель і провідник та дороговказ до святості». З огляду на стан пандемії у світі, всі засідання Капітули відбувалися онлайн на платформі Zoom.

Генеральна капітула є вищою законодавчою владою і владою управління у Згромадженні Сестер СНДМ. Основним завданням ХІV Надзвичайної Генеральної капітули було завершення опрацювання змін і поправок та прийняття оновлених Конституцій і Директив Згромадження, які містять правила богопосвяченого життя для сестер служебниць Непорочної Діви Марії.

У Капітулі взяли участь Генеральна настоятелька, сестри Генеральної управи, Провінційні настоятельки та сестри-делегатки із семи Провінцій Згромадження (з України, Польщі, Сербії, Словаччини, Канади, Бразилії і США), які представляли понад десять країн, в яких трудяться сестри служебниці.

Більш урочисті богослуження протягом тривання Генеральної капітули транслювалися онлайн з каплиці Благовіщення Пресвятої Богородиці Генерального дому в Римі, так що сестри з інших спільнот, а також інші користувачі інтернету мали можливість єднатися в молитві із спільнотою Генерального дому завдяки трансляціям на каналі youtube.com і супроводжувати молитовно капітульних сестер у їхній праці на добро Згромадження.

Божественну Літургію на відкриття Надзвичайної Генеральної капітули відслужив у неділю 21 березня Преосвященний владика Діонісій Ляхович, Апостольський екзарх для вірних українців католиків візантійського обряду в Італії.

У середу 24 березня ввечері відбулася онлайн-трансляція великого повечір`я з литією на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці за григоріанським календарем, яке очолив о. д-р Марко Дурлак.

У саме свято Благовіщення, четвер 25 березня, Божественну Літургію відслужив Преосвященний владика Іриней Білик, ЧСВВ, Канонік папської великої базиліки Святої Марії.

О. Ґенезій Віомар, ЧСВВ, і капітульні сестри Генерального дому
біля мощей блаженної Йосафати

У вівторок 30 березня 2021 року, на завершення праці ХІV Надзвичайної Генеральної капітули, молебень до Блаженної Йосафати біля її мощей у каплиці Генерального дому Згромадження відслужив Впр. о. Ґенезій Віомар, Протоархимадрит ЧСВВ. Під час проповіді, вітаючи сестер із завершенням капітульної праці над оновленням Конституцій і Директив Згромадження, о. Ґенезій наголосив, що «одним із наріжних каменів Конституцій є оновлення життя, повернення до джерел, зокрема, до духовного досвіду матері Йосафати, який був втілений попередніми поколіннями сестер служебниць, а також увага до діяння Святого Духа через відчитування знаків часу. Центром Конституцій є ріст духовної людини, відродженої в ласці і покликаної знову віднайти в собі Божу подобу шляхом навернення, а головними колонами є три чернечі обіти: чистоти, убозтва і послуху, які допомагають богопосвяченій особі неподільним серцем з’єднатися з Богом та служити ближнім».

Після закінчення молебню с. Софія Лебедович, Генеральна настоятелька, звернулася до учасників молитви подячним словом і оголосила про завершення ХІV Надзвичайної Генеральної капітули.

Прес-служба сайту osbm.info на основі повідомлень
з офіційного сайту Згромадження Сестер СНДМ www.sisterssmi.org
та сайту новин УГКЦ news.ugcc.ua
Світлини із сайту news.ugcc.ua 

Close Menu