У Рудно біля Львова відбувся біблійний семінар, організований Патріаршою катехитичною комісією УГКЦ

У Рудно біля Львова відбувся біблійний семінар, організований Патріаршою катехитичною комісією УГКЦ

Четвер, 2018-08-02    13:40:34 UTC+2    Новини

У четвер — п’ятницю 26-27 липня 2018 року в приміщенні Малої семінарії в Рудно, Львів, Україна, відбувся біблійний семінар на тему: «Молитовне читання Євангелія від Луки» із пропонованої Патріаршою катехитичною комісією УГКЦ серії «Катехиза дорослих».

Учасниками семінару стали представники з єпархій України, а також численні представники чернечих чинів та згромаджень УГКЦ, які особливо активно відгукнулися на запрошення вивчення методу молитовного читання Святого Письма lectio divina; загалом у семінарі спільно молилися зі Святим Письмом 35 осіб.

У рамках семінару о. д-р Роман Островський запропонував присутнім оглядову лекцію на тему «Що таке молитовне читання Святого Письма? Як до нього готуватися? Які інструменти є українською мовою: коментарі, посібники, словники». О. Роман подав загальний опис методу молитовного читання Святого Письма та запропонував присутнім широку бібліографічну скарбницю на біблійну тематику. Тези доповіді о. д-ра Романа Островського можна завантажити за цим посиланням.

Особливе зацікавлення викликали доповіді о. — мітр. д-ра Тараса Барщевського, який детально висвітлив структуру Євангелія від Луки, подавши широкий історико-культурний та богословський контекст епохи та риси євангелиста Луки як особистості. О. д-р Тарас запропонував присутнім структуру читання цього Євангелія на наступний рік та план обраних тем із Євангелія. (Як відомо, три роки тому Патріарша катехитична комісія ініціювала програму молитовного читання в цілій УГКЦ, в її громадах і спільнотах, запропонувавши програму читання спочатку Євангелія від Марка, а минулого року – програму читання Євангелія від Матея. Тепер настала черга Євангелія від Луки).

Другий день семінару був присвячений практичним заняттям та доповідям прикладного спрямування: учасники мали змогу у групах молитися зі Святим Письмом та послухати про досвід організації спільнот у парафіях, яким поділився о. — ліц. Захар Михасюта.

Всі учасники отримали іменні сертифікати та запрошення до участі у наступних семінарах, а, більше за це, – безцінні знання та навички молитви зі Святим Письмом.

Патріарша катехитична комісія УГКЦ ставить перед собою мету посприяти поширенню та розвитку біблійного апостоляту в нашій Церкві й розповсюдженню практики молитовного читання Святого Письма lectio divina в колах духовенства, монашества та широкого загалу вірних при допомозі, зокрема, проведення таких семінарів. На другому семінарі із цієї серії організатори планують допомогти поглибити вже отримані знання та навчити організовувати біблійний апостолят у парафії. Наступний семінар планується у листопаді 2018 року.

На основі повідомлення із сайту pcc.ugcc.org.ua
Світлини з цього ж сайту

Close Menu