У монастирі Головної управи Чину в Римі відбулися річні реколекції

У монастирі Головної управи Чину в Римі відбулися річні реколекції

У дні від понеділка, 27 грудня, до п’ятниці, 31 грудня 2021 року, відбулися річні чернечі реколекції в монастирі Головної управи Василіянського Чину Святого Йосафата в Римі. Провідником цих духовних вправ був о. Артемій Новіцький, ЧСВВ, ігумен монастиря Царя Христа в м. Івано-Франківську, Україна. Участь у реколекціях взяли більшість отців і братів спільноти монастиря Головної управи.

Теми духовних наук отця — провідника реколекцій були зосереджені на визначних особистостях біблійної історії Старого Завіту. Синтетичне представлення життєвого шляху й духовного досвіду батька віри і патріарха ізраїльського народу Авраама, прабатька дванадцяти колін цього народу Якова, провідника народу, пророка й боговидця Мойсея, його послідовника й учня Ісуса Навина було нагодою для учасників реколекцій ще раз повернутися до подій історії спасіння, а разом із цим і наново осмислити зміст і неповторність власного покликання – як для особистого освячення й близькості з Богом, так і для служіння іншим: Церкві та своєму народові. Також о. провідник зупинився на деяких важливих подіях священної історії (деякі з них стали прообразами, здійсненими в Новому Завіті, з приходом Ісуса Христа), як-от: старозавітня пасха, перехід ізраїльського народу через море, його перебування у пустині, перехід через Йордан в обіцяну землю тощо.

Як писав св. Василій Великий: «Головна дорога, що веде до пізнання повинності, – це роздумування над Богом натхненими книгами. Вони бо подають і вказівки для доброї поведінки, і описують життя блаженних мужів, які є неначе ті живі ікони, повні Божого життя. <…> Той, хто бажає стати досконалим у чесноті, повинен часто споглядати на життя Святих, на їхні живі й дієві образи і, наслідуючи їх, намагатися засвоїти їхнє добро» (Лист до Григорія, 2, 3).

Отець Артемій у своїх науках виявив не тільки добре знання Святого Писання, але й проникливе його тлумачення, віднайдення духовного змісту описаних в Біблії подій, зрозуміння якого часом вимагає порівняння різних розповідей у книгах цілого Святого Писання Старого й Нового Завіту. Простий і доступний, а водночас послідовний спосіб представлення тем сприяв доброму засвоєнню поданих думок учасниками реколекцій.

Ці реколекції, які завершилися в останній день 2021 року, напередодні свята святого Василія Великого, були для учасників також нагодою перевірки вірності отриманому від Бога покликанню у здійсненні чернечих обітів та зберіганні правил Василіянського Чину. Ті отці, які вже провели річні реколекції в іншу пору року, що добігає до завершення, мали також змогу взяти участь в духовних вправах, зокрема, провести день річної духовної віднови та молитися триднівку до свята св. Василія Великого.

Подяку провідникові реколекцій, о. Артемієві, склав, від імені всіх учасників, о. Протоархимандрит Ґенезій Віомар. Він, зокрема, звернув увагу на те, що було повчально подорожувати вслід за патріархами і святими Старого Завіту сторінками священної історії, і побажав о. провідникові подальших успіхів у його чернечому і священничому житті і служінні.

На закінчення реколекцій, після гимну «Тебе, Бога, хвалимо» і молитви в наміренні Святішого Отця Франциска, учасники духовних вправ прийняли апостольське благословення від отця-провідника. Після цього зробили спільну фотографію.

Увечері 31 грудня о. Артемій очолив велику вечірню з литією празника обрізнання на восьмий день Господа Ісуса Христа та св. отця Василія Великого.

Безсумнівно, для отця Артемія можливість провести реколекції для спільноти монастиря в Римі була також нагодою відновити свої спогади про перебування в цій спільноті під час свого навчання у Папському григоріанському університеті, де він, майже два десятки років тому, закінчив свої богословські студії, а згодом завершив ліценціатські студії із спеціалізацією в філософії.

Подав о. Діонисій Заведюк, ЧСВВ
Автор фотографій – о. Єфрем Кончак, ЧСВВ 

Close Menu