У Львові відзначили ювілей п’ятиліття школи євангелізації святого апостола Андрія

У Львові відзначили ювілей п’ятиліття школи євангелізації святого апостола Андрія

Брюховичі, ЧСВВ22-24 серпня у монастирі Святого Йосифа Отців Василіян (смт. Брюховичі, вул. Широка, 6) відбулася зустріч школи євангелізації святого апостола Андрія. Тема курсу нової євангелізації: Марія — лист Ісуса Христа. Цікава та змістовна інформація, подана в інтерактивній формі, сприяла глибшому засвоєнню.
Цей курс провадили Софія та Даніель, які приїхали з Італії, щоб поділитись власним досвідом та дати особисте свідчення сприйняття Марії як Богородиці, а водночас земної жінки, що беззастережно довіряла Господеві.
У суботу, 23 серпня з пастирським візитом до учасників школи завітав Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський. Архиєрей очолив Божественну Літургію та виголосив проповідь.
Разом з Митрополитом Львівським співслужили Преосвященний владика Йосафат Мощич, Єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії, та Преосвященний владика Василь Тучапець, Екзарх Харківський, котрі, як відомо, були проповідниками у цій школі.
Владика Ігор у своїй проповіді наголосив на важливості нової євангелвзації у житті Церкви та побажав усім учасникам школи плідної праці на ниві євангелізації.

Брюховичі, ЧСВВ.

Довідка:

Школа євангелізації св. апостола Андрія
Відомо, що філософсько-богословські студії не навчають практичних методів нової євангелізації, до якої сьогодні заохочує вчительський уряд Церкви. У нашій Церкві існують вже структури, які виховують богословів і катехитів, однак, бракує структури, яка б виховувала євангелізаторів. Мабуть, існує потреба вдосконалення цього аспекту душпастирського служіння наших священиків і катехитів. Підтвердженням цього є останні ініціативи Святішого Отця та ієрархії нашої Церкви у ділянці євангелізації.

У Католицькій Церкві вже існують різні школи євангелізації. Одна з таких шкіл, школа євангелізації св. Апостола Андрія з головним осідком у Гвадалахарі (Мексика), готова допомогти в організації курсів євангелізації, а в майбутньому і школи Євангелізації.

Ідентичність школи св. Апостола Андрія:
Школу євангелізації св. апостола Андрія (ШЄСА) у 1980 році заснували Хосе Прадо Флорес (José H. Prado Flores) і Білл Фінк (Bill Finke) у Мексиці та о. Еміліян Тардіф (p. Emiliano Tardif) у Домініканській Республіці. Ця школа має апробацію кардинала Хуана Сандовала Ініґуеца (Juan Sandoval Iñiguez), Архиєпископа Гвадалахари (Мексика) і мексиканського єпископату. Сьогодні на п’яти континентах у 60-ти країнах діють вже 2000 шкіл євангелізації св. Андрія. Програма цієї школи теоретично-практична: ми намагаємося не лише євангелізувати, але також приготовляти місцеві групи, які зможуть самі проповідувати курси програми. Звичайно, потрібно інкультурувати курси у відповідності до української ментальності та нашого обряду і ми це робимо.

Мета школи:
Виховувати нових євангелізаторів для нової євангелізації. Нової не за змістом а за запалом, за методами і за вираженням, як говорив св. Іван Павло ІІ.
Методологія:
Розроблена і вдосконалювана протягом 32-x років методологія школи не є традиційно дидактичною, а радше інтерактивною, тобто, перeдбачає активну участь у курсі самих учасників. Це динаміки, праця в групах, підсумки, анімація.

Програма навчання ШЄСА:
Ділиться на 3 етапи по 7 курсів кожний і є теоретично-практичною.

Школа має ім’я св. апостола Андрія, бо, подібно до ап. Андрія, намагається приводити до Христа «Петрів», які б Йому служили і проповідували краще від нас самих. Гаслом школи є вислів: «Бог не вибирає здібних, а робить здібними тих, кого вибирає». А в нашій церковній традиції св.апостол Андрій займає особливе місце, як євангелізатор Русі-України.
Три полум’я євангелізації школи
Керигма — серцем євангелізації всіх часів є проповідь Ісуса розп’ятого, воскреслого і прославленого, Господа, Месії і Спасителя.
Харизма – знак вірності Господа і присутності Ісуса воскреслого, щоби євангелізувати потужно.
Койнонія – це спільноти євангелізаторів і євангелізованих, які свідчать, що Царство Боже є між нами.
Школа навчає євангелізувати з великою силою, проголошуючи Ісуса Спасителя і Господа (керигма) силою Святого Духа і харизм які Він дає (харизма), щоби будувати Тіло Христове (койнонія).
Душпастирський принцип школи є той, який застосовував ап. Павло: «Ти ж, мій сину, зміцнюйся у благодаті, що в Христі Ісусі. А що ти чув від мене при багатьох свідках, те передай вірним людям, які будуть здібні інших теж навчити» (2Тим 2, 1-2).
Школа не лише євангелізує, але також за бажанням парохів допомагає формувати місцеві школи.

3 головні методологічні характеристики школи:
1. Методологія школи св. апостола Андрія не є традиційно дидактичною, а радше інтерактивною, тобто, перeдбачає активну участь у курсі самих учасників. Це динаміки, праця в групах, підсумки, анімація.
2. Теологічний принцип – Я садив, Аполос підливав, а Бог дає ріст (1 Кор 3, 6). Тобто, школа працює за допомогою груп євангелізаторів і спільнот, але головною дійовою особою євангелізації є Святий Дух.
3. Педагогічний принцип – людина найкраще засвоює те, що пройшло через її почуття (Арістотель). Завдяки використанню багатого навчального матеріалу, біблійної символіки у процесі викладання-навчання задіюються всі 5 змислів. Цей інтерактивний метод зі застосуванням плакатів та інших навчальних матеріалів допомагає використовувати у процесі навчання обидві півкулі мозку та легше засвоювати матеріал.

Школа св. апостола Андрія не належить до жодних церковних рухів і не творить окремого руху. Вона не є ні кращою, ні гіршою від інших шкіл євангелізації, просто відмінною від них. Вона є наче член тіла на служінні в інших членів. Служить всім тим, які цього потребують і запрошують давати курси. Засновники школи мріють, щоби такі школи були у кожній парафії і допомагали парохам у справі євангелізації. Щоби парафія будучи центром культу, ставала також і центром євангелізації та виховання євангелізаторів.
В Україні курси школи євангелізації св. апостола Андрія почали проводитись з 2009 року у ВІФБС (Брюховичі-Львів) як практичні заняття для вдосконалення душпастирського вишколу наших семінаристів та інших бажаючих. За цей час євангелізатори Мексики і Бразилії (Хосе Прадо Флорес, Карлос Аргуельйо і Анжела Чінезе) провели в Україні п'ять курсів. А місцеві учасники, які перейняли досвід євангелізації, також вже дали 15 повних курсів (Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Закарпаття, Лісабон) і біля 40 скорочених (у школах і деяких парафіях Івано-Франківщини).

Відповідальними за проведення в Україні курсів, з благословення Провінційної управи оо. Василіян, є о. Роберт Лисейко, ЧСВВ (Ректор ВІФБС) і о. Теодор Пилявський, ЧСВВ (викладач пасторального богослов’я ВІФБС). З ними активно співпрацюють і допомагають o. Йоан Лубів, ЧСВВ, о. Йосафат Мощич, МТСАА, о. Миколай Гаврилюк, МТСАА, о. Микола Ярема, ЧСВВ.

Джерело: www.ugcc.lviv.ua

Close Menu