У Кам’янець-Подільському василіянському монастирі Пресвятої Тройці урочисто відсвяткували храмовий празник

У Кам’янець-Подільському василіянському монастирі Пресвятої Тройці урочисто відсвяткували храмовий празник

Четвер, 2018-05-31    15:34:28 UTC+2    Новини

У понеділок 28 травня 2018 року, другий день після свята Зіслання Святого Духа, свято Пресвятої Тройці, у василіянському монастирі в м. Кам’янці-Подільському відсвяткували храмовий празник.

Заздалегідь перед цим святом, від 20 по 23 травня, у храмі відбулося триденне духовне приготування, під час якого вірні могли поглибити своє знання й релігійний досвід, а також приступити до святих Тайн Покаяння і Євхаристії.

Як кожного року, так і цьогоріч, у храмі Пресвятої Тройці відбулися передсвяткові реколекції. У неділю 20 травня, на початок реколекцій, з духовними піснями виступив перед церковною громадою у монастирському храмі студентський камерний хор «Ясенець» Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка під керівництвом п. Марії Кузів. У програмі виступу були деякі частини з Божественної Літургії, а також кілька релігійних пісень. На завершення настоятель монастиря о. Макарій Солюк, ЧСВВ, подякував п. Марії та прекрасним вокалістам і побажав їм, щоб вони і надалі розвивали свої таланти, не зупинялись на досягнутому, та втішали своїм співом тих, хто їх слухатиме.

Провідником цьогорічних реколекцій був о. місіонер Корнилій Яремак, ЧСВВ, із Львівського Святоонуфріївського василіянського монастиря. Реколекційні науки відбувалися двічі на день, від неділі 20 – до середи 23 травня. Цього разу отець Корнилій намагався глибше відкрити й пояснити вірним зміст і суть святої Тайни Покаяння: як до неї найкраще приготовлятися? для чого вона потрібна? яку вона користь приносить? що таке гріх і як від нього позбутися?..

На завершення останньої реколекційної науки до провідника реколекцій звернувся о. Макарій та після слова подяки від себе і від імені парафіян запросив о. Корнилія і на наступні духовні віднови. Також зі словами подяки, у віршованій формі, звернувся до о. Корнилія брат Гліб Тимків, ЧСВВ, після чого усі учасники духовних вправ разом заспівали провідникові реколекцій «Многая літ! ».

*   *   *

У понеділок 28 травня, на сам празник Пресвятої Тройці, ченці та парафіяни відзначали храмове свято. Богослуження цього дня розпочались Утренею та продовжились Акафістом до Пресвятої Тройці.

Після того розпочалася Божественна Літургія, яку очолив економ Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Веніамин Чернега, ЧСВВ.

З ним співслужили: провінційний радник о. Сергій Крутовський, настоятель Кам’янець-Подільського монастиря о. Макарій Солюк, вислужений протоігумен Провінції та будівничий храму Пресвятої Тройці о. Йосиф Будай, настоятелі та священики з різних монастирів Провінції (Івано-Франківська, Крехова, Золочева, Погоні, Чорткова, Бару, Улашковець), а також представники єпархіального духовенства із сусідніх місцевостей.

На завершення Святої Літургії о. Макарій подякував усім присутнім священнослужителям, гостям та вірним, які прибули, щоб розділити радість храмового празника.

Завершилися святкові богослуження освяченням води на подвір’ї біля храму.

Інформація та світлини із сайтіа osbm.in.ua та osbm-kp.com.ua

Close Menu