У єпархії Лунгро, південна Італія, відбулася ХХІ Зустріч східних католицьких єпископів Європи

У єпархії Лунгро, південна Італія, відбулася ХХІ Зустріч східних католицьких єпископів Європи

Субота, 2018-06-23    17:09:12 UTC+2    Новини

Цьогорічна зустріч східних католицьких єпископів Європи проходила від 14 до 17 червня 2018 року в єпархії Лунгро для італо-албанців континентальної Італії.

Захід проводився в м. Ренде, провінція Козенца в Калабрії, південна Італія, на запрошення владики Донато Оліверіо, місцевого єпархіального єпископа, за сприяння Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE), і став частиною підготовки до відзначення першого 100-річчя від заснування єпархії Лунгро (була вона заснована 13 лютого 1919 Апостольською конституцією папи Венедикта XV «Catholici Fideles Graeci Ritus»).

Подаємо Підсумковий комунікат цієї зустрічі в перекладі Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ.

This news release is available in the site www.ccee.eu in English,  French,  German,  Italian, Romanian and Ukrainian.

Підсумковий комунікат ХХІ Зустрічі східних католицьких єпископів Європи

Італія, Лунгро, 14-17 червня 2018 року

Так нехай позначається на нас світло обличчя Твого,
щоб ми, ходячи в ньому,
побачили світло неприступної Твоєї слави 
(Архиєрейська Літургія).

Від 14 до 17 червня в єпархії Лунгро, для італо-албанців континентальної Італії, проходила щорічна Зустріч східних католицьких єпископів Європи. Захід проводився в м. Ренде на запрошення владики Донато Оліверіо, місцевого єпархіального єпископа, за сприяння Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE) і став частиною підготовки до відзначення першого 100-річчя від заснування єпархії Лунгро (була заснована 13 лютого 1919 року проголошенням Апостольської конституції папи Венедикта XV «Catholici Fideles Graeci Ritus»).

Головною темою Зустрічі, що складалася з кількох робочих сесій, було «Обличчя Східної Церкви. Богослов’я – канонічне право – літургія». Різноманітні доповіді визначали ритм робочих днів і сприяли роздумам над окремими темами життя Східних Католицьких Церков Європи в наш час, зокрема: «Єпископ, Отець, Глава і Суддя. Деякі основні аспекти нового подружнього процесу (Motu Proprio Mitis et misericors Iesus)»; «Літургія та ідентичність між вірністю і відновою»; «Божественна Літургія породжує нову людину»; «Особливі риси ідентичності Східної Церкви. Етнічність і приписання до Церкви свого права»; «Спільна дисциплінарна спадщина. Між’єпархіальне партикулярне право і відчинені двері: внесок Італо-Албанської Церкви в екуменічний шлях».

Зустріч розпочалася пополудні 14 червня урочистою Вечірнею в катедральному соборі Святого Миколая з Мир (Ликійських) в м. Лунгро, наповненому по вінця вірними. Разом з єпископом та духовенством єпархії молилися кардинал Леонардо Сандрі, префект Конгрегації для Східних Церков, і кардинал Анджело Баняско, президент CCEE, єпископи Калабрійської Єпископської Конференції, а також численні представники місцевої влади та війська. Присутній Апостольський нунцій в Італії, архиєпископ Еміль Поль Черріг, оголосив послання Папи Франциска, в якому Святіший Отець «висловлює щире задоволення цінною ініціативою, скерованою на поглиблення важливих аспектів ідентичності й місії Східних Католицьких Церков» і передає побажання, щоб ці дні досліджень «зміцнили вузли єдності й сопричастя між пастирями, даючи їм подальший відважний імпульс для нової євангелізації Європейського континенту».

Присутні єпископи розглядали тему обличчя Східної Католицької Церкви з різних перспектив: від історичної до літургійної, від дисциплінарної до екуменічної. Результатом роботи стало розуміння, що лише щоразу більша вірність і свідомість власної ідентичності Східної Католицької Церкви у світлі Другого Ватиканського собору уможливлює кращі свідчення, переконливість і душпастирську відповідь на актуальні виклики Європейського континенту і справжній обмін скарбом християнського Сходу в серці Вселенської Церкви.

Щоденне спілкування впродовж цих днів дало також змогу донести до сердець і виявити в молитві проблеми, страждання численних вірних східних католиків в Європі: зокрема йдеться про драму війни в Україні, труднощі Східних Церков, які, попри все це, стараються жити Христовим Євангелієм і прагнуть надалі звіщати його людям доброї волі. Роздуми над обличчям Східної Католицької Церкви увиразнили наявність у її громадах душпастирського потенціалу та духовних скарбів, якими вони бажають ділитися з усією Церквою. Східні Католицькі Церкви в Європі є не закритими, а навпаки – відкритими до проблем і страждань численних переслідуваних християн, особливо братів, які на Близькому Сході живуть своєю вірою, засвідченою кров’ю мучеників сьогодення. Тому єпископи, учасники Зустрічі, долучаються до молитви 7 липня ц. р. в Барі, яку заповів Папа Франциск і в якій візьмуть участь численні католицькі й православні патріархи, щоб засвідчити прагнення миру і справедливості для цієї землі, любленої і відвіданої Богом, котра, проте, довший час зазнає знущання, насильства й руйнації з боку людей, що нехтують власною гідністю і гідністю інших, часто перетворюючи її на обмінну монету, щоб догодити нікчемним інтересам регіональних або світових потуг. Владики запевнили в близькості також численних мігрантів, змушених покинути власну домівку і звичний спосіб життя в пошуках кращих умов; а спільнотам, які їх приймають, висловили щиру вдячність.

Упродовж днів Зустрічі, окрім робочих засідань, відбувалися також подорожі до важливих місць віри в Калабрії: до санктуарію святого Франциска з Паола, покровителя Калабрії і всіх людей моря; до дієцезіального музею «Codex Purpureus» калабрійського міста Россано, де владики захоплювалися відомим кодексом VI століття; до двох парафій єпархії Лунгро – Внебовзятої Марії у Фашінетто та святого великомученика Димитрія в Сан Деметріо Короне, де були відслужені Божественні Літургії.

Зустріч завершилася в неділю, 17 червня, архиєрейською Божественною Літургією в катедрі святого Миколая з Мир (Ликійських) у Лунгро. Різноманітні богослужіння дали нагоду молитися з місцевими спільнотами грецькою, італійською та албанською мовами. Це були моменти усильної молитви за Церкву Лунгро.

Наприкінці Зустрічі архиєреї, які брали в ній участь, висловили сердечну подяку передусім Папі Францискові за його слова заохоти, а також Конгрегації для Східних Церков, зокрема її префекту – кардиналу Леонардо Сандрі, секретарю – архиєпископові Цирілу Васілю, і підсекретарю – преп. о. Лоренцо Лоруссо, OP. Конгрегація для Східних Церков часто надавала персональну та фінансову підтримку Церкві в Лунгро і всім Східним Католицьким Церквам. Подяка була скерована також до CCEE, представленій кардиналом Анджело Баняско, який стежив за роботою, виявляючи велике зацікавлення та виступаючи із влучними промовами. Вдячність лунала рівно ж для Італійської Єпископської Конференції за надану підтримку для успішного перебігу Зустрічі. Особлива подяка була скерована єпархії в Лунгро, зокрема владиці Донато Оліверіо і всім священикам, дияконам і мирянам, які сприяли доброму перебігу Зустрічі. Це початок відзначення 100-річчя: усі присутні висловлювали побажання та молитовні прохання, щоб Господь і надалі благословляв цю Східну Католицьку Церкву в серці континентальної Італії, яка завжди відкрита до проповідування Христового Євангелія.

У Лунгро об’явила своє обличчя Церква, відновлена Святим Духом, преображена милосердною присутністю Небесного Отця, яка ясніє у своєму житті та у своїх ділах добротою і любов’ю Христа-Відкупителя. На завершення Зустрічі єпископи віддали в руки Богородиці Марії, прославленій в Її іконі «Achiropita» («Нерукотворна»), плоди своєї роботи, щоб Вона занесла їх до Божого престолу.

Більше фото див. за цим посиланням

Секретаріат Синоду Єпископів УГКЦ

Джерело: Інформаційний сайт УГКЦ news.ugcc.ua

Close Menu