У Гошеві відбулося свято на честь чудотворної ікони Пресвятої Богородиці

У Гошеві відбулося свято на честь чудотворної ікони Пресвятої Богородиці

У четвер 5 серпня 2021 р. на Ясній горі в Гошеві відбулися урочистості з нагоди свята вшанування Пресвятої Богородиці, прославленої в Гошівській чудотворній іконі. Також під час цьогорічних відпустових святкувань відзначили 284-ту річницю перенесення цієї чудотворної ікони на Ясну гору.

У переддень свята, в середу 4 серпня, відбулася Хресна дорога Господа нашого Ісуса Христа з Пресвятою Богородицею. Молитовні роздуми провів о. Віктор Квасній, ЧСВВ, секретар Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні.

У сам день празника урочисту Божественну Літургію очолив вікарій Провінції Найсвятішого Спасителя о. Веніамин Чернега, ЧСВВ, у співслужінні з ігуменом Гошівського монастиря о. Мар’яном Гробельним, ЧСВВ, та священниками, які прибули з інших василіянських монастирів в Україні та близьких і дальших парафій. 

На кінець Святої Літургії о. ігумен Мар’ян Гробельний висловив вдячність тим, хто взяв участь у цьогорічній прощі. «Ясна гора в Гошеві особливу благодать одержала тоді, коли 284 роки тому сюди перенесли чудотворну ікону Матері Божої. Тут почалися чуда. Сюди почали приходити чисельні паломники, потік яких ніколи не припинявся. Ясна гора має своє сяйво, і це сяйво – Божі ласки, котрі для нас випросила Пресвята Богородиця, що прославилася в чудотворній іконі», – наголосив о. Мар’ян.

Після завершення Святої Літургії відбулася концертна програма «Український передзвін. Карильйон і бандура». У святковому дійстві взяв участь квартет бандуристок «Ґердан» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника під керівництвом докторки мистецтвознавства, професорки, завідувачки кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв Віолетти Дутчак.

Цей український мистецький проєкт присвячується 30-річчю Незалежності України. Його метою є концертна програма, що синтезує звучання унікальних інструментів – західно-європейського карильйону (дзвонів) та українських бандур, з поєднанням інструментальної гри та співу.

Музично-тематичні складові програми – українські інструментальні та вокально-інструментальні твори різних стильових епох – від духовних композицій ХVІІ–ХVIII ст., фольклорних пісенних зразків ХІХ–ХХ ст. до професійної авторської музики ХХ – початку ХХІ ст.


Слід нагадати, що 5 серпня – особливий день в історії об’явлень Пресвятої Богородиці, адже, за переданням, саме в ніч з 4 на 5 серпня вона об’явилася вві сні подружжю заможних римлян, яке мріяло збудувати храм на її честь, і знаком неочікованого снігу, який випав вранці у розпал літа, вказала місце, де бажає, щоб був збудований в Римі цей храм. Папа Ліберій (352-366) підтримав бажання цього подружжя і там, на Есквілінському пагорбі, було збудовано церкву на честь Пресвятої Богородиці. Століттям пізніше, після Ефеського собору, у 30-х роках V ст. по Р. Х., папа Сикст ІІІ (432-440) доручив збудувати на місці попередньої нову величну церкву, яку, задля її розмірів і краси, почали називати великою базилікою Святої Марії (італійською: basilica di Santa Maria Maggiore), а на згадку про папу-засновника – ліберіанською (basilica liberiana), і яка стала однією з чотирьох великих базилік Рима, разом із соборами св. Петра на Ватиканському пагорбі, св. Павла за мурами і св. Івана на Латеранському пагорбі.

На пам’ять цієї події і свята папської базиліки Св. Марії засновувалися церкви під назвою Св. Марії Сніжної в багатьох країнах світу, храмове свято яких відзначали 5 серпня. Також у цей день, 5 серпня, 1737 року чудотворну ікону Божої Матері, яка отримала назву Гошівської, перенесено до монастиря на Ясній горі.

У новітні часи, вшанування цієї ікони в Гошівському монастирі відновилося разом із поверненням його у 1990 році законним власникам – отцям василіянам. А у 2009 році Папа Римський Венедикт XVI благословив та освятив золоті корони для Гошівської чудотворної ікони Божої Матері, і 5 серпня цього ж року Апостольська столиця надала Гошівському монастирю декрет про оголошення монастирської церкви малою базилікою та приєднання її до духовної єдності з усіма марійськими святинями Католицької Церкви в усьому світі, а також про встановлення свята вшанування Гошівської чудотворної ікони у день 5 серпня кожного року. А 28 серпня 2009 р., на свято Успення Пресвятої Богородиці, на Ясній горі відбулося урочисте коронування Гошівської ікони Богородиці.

Уже майже три століття тисячі паломників моляться біля Гошівської ікони Матері Божої з думкою про зцілення душі й тіла, із проханням про заступництво Богородиці у вирішенні життєвих проблем, з надією та вірою. І з певністю, кожна з цих молитов є вислухана. А про численні Божі благодаті свідчать розповіді паломників, багато з яких залишають свої свідчення про отриману Божу допомогу за посередництвом Пресвятої Богородиці, прославленої в Гошівській чудотворній іконі.

На основі повідомлення на сайті Гошівського монастиря osbm-hoshiv.in.ua 

Див. також сторінку Гошівського василіянського монастиря у Фейсбуці

Close Menu