У день завершення навчального року у ВІФБС вісім братів склали довічну професію

У день завершення навчального року у ВІФБС вісім братів склали довічну професію

У неділю 13 червня 2021 року у Василіянському інституті філософсько-богословських студій (ВІФБС) імені Йосифа Велямина Рутського у Брюховичах відбулися дві важливі події: урочисте завершення академічного року (2020—2021) і довічна професія восьми братів василіян – студентів передостаннього курсу цього інституту.

Божественну Літургію о 10 год. в монастирському храмі Собору Пресвятої Богородиці очолив у цей день о. Йоан Школик, ЧСВВ, протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні. З ним співслужили: о. Франциск Онисько, ЧСВВ, протоігумен Провінції святого Миколая в Україні, о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, ректор ВІФБСу, о. Веніамин Чернега, ЧСВВ, провінційний вікарій, о. Іван Римар, ректор Тернопільської духовної семінарії, о. Володимир Маланюк, ЧСВВ, магістр новиків, отці провінційні радники, о. Микола Туркот, ЗНІ, префект студентату Редемптористів, та інші численні священнослужителі.

На малому вході Літургії розпочався обряд складання довічних чернечих обітів, під час якого брати Филип Валерій Блажкевич, Антоній Андрій Германович, Максиміліан Георгій Григор’їв, Вартимей Василь Дутчин, Роман Володимир Кундзір, Мар’ян Андрій Поспішель, Тадей Володимир Херович і Терентій Василь Хомишин склали по черзі, у присутності чисельної василіянської братії і зібраних у храмі мирян, поклавши руку на Євангеліє, довічні обіти Господеві, які прийняв, на доручення протоархимандрита Василіянського Чину о. Ґенезія Віомара, протоігумен о. Йоан Школик. Після прочитання тексту довічних обітів послуху, чистоти й убожества новопрофеси отримали з рук о. протоігумена елементи чернечого одягу, які одягають лише ті, що склали довічну професію – чернечий параман, нагрудний хрест, мантію, – а також запалену свічку. Із складенням довічних обітів ченці стають повноправними членами Василіянського Чину.

У своїй гомілії о. протоігумен Йоан зазначив, що неділя святих отців після свята Вознесіння Господнього установлена на спомин про єпископів, які забралися на перший вселенський собор у Нікеї і прийняли спільний Символ віри, який молимося і сьогодні. Цей собор засудив Арія, який заперечував божество Ісуса Христа, і варто дивуватися, як той священник не бажав послухати багатьох владик, зібраних на соборі. З тих давніх подій варто навчитися, що до віри також належить довір’я до Бога і до Його Церкви.

Далі о. Йоан зосередив увагу учасників спільної молитви на особливості покликання до богопосвяченого життя. Складення довічних обітів – це акт послуху і перед Богом, і перед Церквою. Кожна людина має певне покликання у цьому світі. До монашого життя Бог кличе багатьох людей, тих кого Він сам хоче, однак за людиною завжди залишається можливість вибору, вона вільна і може відповісти на Боже покликання як згодою, так і відмовою. Господь нікого силою не потягає до того чи іншого стану. Сьогодні перед Господом склали довічні обіти восьмеро ченців, однак на цьому їхнє покликання не завершене. Кожне покликання потребує певного догляду, а особливо те, яке стосується богопосвяченого життя. Отець протоігумен закликав монашу братію до плекання свого покликання при допомозі молитви, любові та практикування добрих вчинків. Проповідник наголосив на тому, що небесний вінець ченці зможуть отримати не за те, що склали обіти, а за те, як вони ці обіти зуміли виконати.

На завершення своєї гомілії о. Йоан подякував батькам новопрофесів за те, що добре виховали своїх дітей, але особливо за те, що не завагалися відпустити їх на особливе служіння Господеві.

Після Святої Літургії зі словом до присутніх звернувся ректор ВІФБС, о. Пантелеймон Трофімов. Він зазначив, що Брюховицький монастир є осідком семінарії – Василіянського інституту філософсько-богословських студій – і наступником багатовікової наукової та виховної праці отців василіян, починаючи ще від митрополита Йосифа Велямина Рутського. Сьогодні в цьому інституті, крім братів василіян, навчаються і брати студенти із чернечих згромаджень Редемптористів та Оріоністів. Цією Літургією закінчується академічний рік в інституті, цьогоріч п’ятеро студентів василіян стали його випускниками: чотири отці диякони – Партеній Гриник, Кароль Семкович, Даниїл Галяс, Давид Козин – і брат Тадей Корень. На закінчення отець ректор подякував усім за спільну молитву.

Від імені усіх новопрофесів до святочної громади звернувся бр. Терентій Хомишин, який висловив слова вдячності усім тим, які тією чи іншою мірою були причетні до зародження та зростання їхнього покликання в Чині Святого Василія Великого.

Приєднуємося до всіх вітань на адресу викладачів, вихователів і студентів Василіянського інституту у Брюховичах, а братам, які склали довічну чернечу професію, бажаємо успіхів у духовному житті й служінні, щедрих Божих дарів і зростання у святості – на многая літа!!!

На основі повідомлень на сайті Василіянського інституту vifbs.in.ua
(автор: о. Єфрем Шикітка, ЧСВВ)
і сайті Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні osbm.in.ua 

Фото: бр. Йоан Касіян, ЧСВВ

Close Menu