У Червонограді на свято Непорочного зачаття Пречистої Діви Марії урочисто вшанували її чудотворну ікону

У Червонограді на свято Непорочного зачаття Пречистої Діви Марії урочисто вшанували її чудотворну ікону

Неділя, 2017-12-24    16:00:56 UTC+1    Новини

Свято Непорочного зачаття Пречистої Діви Марії в парафії при храмі василіянського монастиря святого Юрія в м. Червонограді (історична назва – Кристинопіль) Львівської обл., Україна, є днем урочистого вшанування Кристинопольської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, яка виставлена для прилюдного почитання в цьому храмі.

У п’ятницю 22 грудня 2017 року, день свята Непорочного зачаття, архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Василій Тучапець, екзарх Харківський. З архиєреєм співслужили: провінційний консультор Провінції Найсвятішого Спасителя Отців Василіян в Україні о. Михайло Лучків, ЧСВВ, настоятель Червоноградського монастиря святого Юрія о. Ігнатій Москалюк, ЧСВВ, ієромонахи василіяни і пресвітери Сокальсько-Жовківської єпархії.

У своїй гомілії владика Василій зосередив увагу на постаті Пресвятої Богородиці. Говорячи про її батьків, проповідник наголосив, що попри неможливість мати дітей, вони у витривалості зуміли довіритися Богу. Саме тоді коли, по-людськи кажучи, не було вже чого сподіватися, Бог починає здійснювати свій задум: посилає свого ангела, щоб сповістити праведному Йоакимові, що в їх сім’ї народиться донька. Цим Господь хотів показати, що Діва Марія є особливою, як нас навчає Церква, вона є непорочно зачатою.

Архиєрей нагадав, роздумуючи над змістом цього свята, що ще у Старому Завіті були схожі приклади піклування Господа про його вибранців. Це, зокрема, пророк Єремія, про якого Бог сказав: «Перш ніж я уклав тебе в утробі, я знав тебе; і перш ніж ти вийшов з лона, освятив я тебе; пророком для народів я тебе призначив» (Єр 1,5). Ще більш схожим є пророцтво про народження Івана Христителя, коли ангел промовив до його батька: «і багато з його народження радітимуть; бо він буде великий в очах Господніх; не питиме ні вина, ні напою п’янкого, і сповниться Духом святим вже з лона матері своєї» (Лк 1, 14-15).

Владика Василій зазначив, що в Червоноградському (до ІІ світової війни – Кристинопольському – прим. ред.) монастирі, та далеко не тільки в ньому, ченці мали особливу набожність до Богородиці, а вона особливо допомагала монахам упродовж історії Василіянського Чину, зокрема, в часи переслідувань.

На завершення гомілії архиєрей побажав усім, щоб приклад праведних Йоакима й Анни допомагав їм не сумніватись у вірі, а навчитися довіряти Богу у тривожні хвилини, ще збільшуючи свої молитви. Та щоб Богородиця, прославлена у Кристинопольській іконі, вислухала усі їхні прохання. Владика звернувся до Пречистої Діви Марії із проханням, щоб припинилася війна на території нашої держави та «щоб мир Божий запанував у наших серцях, родинах і у всьому нашому народі».

Після виставлення Найсвятіших Тайн всі присутні помолилися до Пресвятої Богородиці перед її чудотворною іконою. Молитва линула і за Україну, зокрема у гимні «Боже, великий, єдиний», який заспівали урочисто на закінчення.

Під час літургійного «многоліття» ігумен Червоноградського монастиря святого Юрія о. Ігнатій Москалюк, ЧСВВ, подякував усім, хто допомагав у проведенні цього свята і трудиться для парафії. Він також розповів історію Кристинопільскої ікони, яка від 1765 року перебувала в монастирському храмі, за винятком 1946—1994 років, коли вона, після ліквідації монастиря радянською владою, перебувала у василіянському монастирі у Варшаві. Саме у той період, під час відвідин Польщі, перед нею молився і святий папа Іван Павло ІІ.

Ігумен о. Ігнатій подякував владиці Василію і розповів, що парафіяни храму святого Юрія, дбаючи про розвиток Української Греко-Католицької Церкви на Сході України, зібрали пожертви, які буде передано на будівництво катедрального храму у Харкові.

У свою чергу, владика Василій подякував усім присутнім та запросив відвідати місто Харків.

Після закінчення богослуження відбулося окроплення людей свяченою водою.

Інформація та світлини із сайту osbm.in.ua

Close Menu