«Ти – священик навіки! » Ієрейські свячення у Івано-Франківську

«Ти – священик навіки! » Ієрейські свячення у Івано-Франківську

Блаженна мить дотику Божественної благодаті через покладання рук єпископа настала в житті двох молодих василіян дияконів Миколая Козелківського та Терентія Тертули в суботу 25 травня 2013 р. у Івано-Франківській монашій обителі Отців Василіян – преосвященіший владика Кир Дмитро Григорак, Єпарх Бучацький поставив їх у священичий стан.
У присутності численної василіянської братії з різних монастирів, родини, гостей відбулася урочиста Архієрейська Літургія, незвично, правда, о 17 год. Це пов’язано з похороном владики Миколи Сімкайла, Єпарха Коломийсько-Чернівецького, на якому був присутній владика-святитель. Після Херувимської пісні благоговійні диякони з трепетом приступають до святого престолу, роблячи три доземні поклони під супроводом Протоігумена отця Пантелеймона Саламахи, ЧСВВ. Обійшовши тричі престол під спів глибоко змістовних тропарів «Святії мученики» (до слова, ті ж самі тропарі співають під час укладання Святої Тайни Подружжя), два диякони по черзі на колінах перед живим Христом, утаєним у Пресвятій Тайні Євхаристії, прочитали свої визнання віри на доказ того, що вони мають твердий намір бути правдивими священиками правдивої Христової Церкви, а також склали свої присяги священичої вірності та дбайливості. Далі єпископ, кладучи свою руку на голову диякона, промовляє слова: «Божественна благодать, що завжди недужих оздоровлює і те, що їм недостає, доповнює, поставляє благоговійного диякона (ім’я) у священство». Саме в цю мить стається чудесна безповоротна переміна, народження священнослужителя, нового робітника на Христовій ниві, який житиме не для себе, але в служінні Богу і людям з любов’ю віддаватиме себе цілковито. І ніхто цієї Тайни від нього не відбере: «Ти – священик навіки! » (Євр. 5, 6)
Цікаво, що серед гостей на святі були присутні також іноземці: римо-католицькі семінаристи з Вільнюса (Литва), бо саме там навчався наш співбрат новоієрей отець Терентій; також були присутні гості з Румунії, Канади – друзі та знайомі отця Миколая, які приїхали розділити з ним цю превелику радість, адже добре знають його з Канади, де він кілька років продовжував богословські студії.
Після Святої Літургії линули подяки та привітання з уст Владики, Протоігумена, а також отець Терентій від імені двох новоієреїв висловив вдячність Господеві, Матері Божій за ласку Божу, за превеликий дар Божий, якого вони сьогодні удостоїлися, а також батькам, родині та всім, хто причетний до їхнього духовного зросту. На кінець, нововисвячені ієромонахи вділили всім присутнім своє ієрейське благословення. 
Нехай ці руки завжди благословляють всіх людей і несуть їм живого Христа.

о. Віталій Попадюк, ЧСВВ
Фото бр. Іпатій Ващишин, ЧСВВ

Close Menu