Триднівка до Святого Миколая в Мукачівському Святомиколаївському монастирі

Триднівка до Святого Миколая в Мукачівському Святомиколаївському монастирі

Святитель Миколай, Мирлікійський Чудотворець є покровителем Провінції Святого Миколая та Мукачівського монастиря отців Василіян. Тому напередодні дня Св. Миколая Чудотворця з 16 по 18 грудня 2011 р. відбулися урочистості, пов’язані з цим святом: Молебен до св. Миколая та Божественна Літургія з духовною наукою про життя та діяння Святого Миколая.
Упродовж триднівки молінь та роздумувань над життям Архієпископа Миколая, який відзначився чистотою життя, за яку мав від Бога дар чудотворення, а також милосердям і благодійністю, о. Андрій Белеканич, ЧСВВ, заохочував й нас задуматись над справами милосердя та доброти в сучасному християнському житті. Адже ж, як справедливо зауважив о. Андрій, насправді часто християни, роблячи добру справу, взамін чекають винагороди (слави, похвали) чи користі.
Однак, Ісус Христос навчав нас робити добрі діла й не чекати віддачі, відплати. А Святий Миколай у кожному ближньому бачив самого Ісуса Христа, тому так скоро й жертвенно в кожній потребі спішив йому на поміч. Святий Миколай — взірець безкорисливості й любові — гроші, майно не мали для нього нiякої вартості, й ніколи не чекав вдячності від людей.
Тож і ми пам’ятаймо, що тільки після правдивого доброго діла нас наповнюють великі почуття любові, а ці духовні пережиття нам відкривають нам райський стан душі. Святе Євангеліє каже, що на страшному суді Господь Бог судитиме нас за діла любови й милосердя. Про це запевняє нас сам Ісус Христос, кажучи: «Істинно, кажу вам: усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших — ви мені зробили» (Мт. 25, 40).
Обдаровуймо щодня своїх ближніх добром і любов'ю, а очі наші нехай світяться радістю від правдивих добрих справ!
Кульмінацією триднівки святкувань було 18 грудня (Навечір’я свята), яке розпочалось Великою Вечірнею з Литією. А опісля Божественної Літургії, всі присутні зустрічали Св. Миколая.
Катехитки монастиря Марина та Аня організували святкове дійство з присутністю самого Миколая, в якому на честь Святого лунали пісні, вірші. На завершення усі діти отримали подарунки від Святого Миколая, який пообіцяв й наступного року потішити малят знову своєю присутністю.

О. Християнка

Close Menu