Святою Літургією в м. Обера завершився пастирський візит Глави УГКЦ до Аргентини та Республіки Парагвай

Святою Літургією в м. Обера завершився пастирський візит Глави УГКЦ до Аргентини та Республіки Парагвай

Вівторок, 2017-03-28    10:57:00 UTC+2    Новини

2017.03.26 Obera 01Божественною Літургією в парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці м. Обера, провінція Місіонес, завершився в неділю 26 березня 2017 року пастирський візит Глави і Отця УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука до Аргентини та Республіки Парагвай.

Співслужили з Блаженнішим Святославом: владика Даниїл Козлінський, Єпарх єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Аргентині, Протоігумен Провінції Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії в Аргентині о. Ігнатій Слободян, ЧСВВ, парох цієї парафії о. Андрій Коропецький, ЧСВВ, о. Гектор Зіммер, о. Нестор Гарапчук і о. Тарас Гавришко.

У своїй проповіді під час Божественної Літургії Блаженніший Святослав зокрема сказав: «Ісус Христос став людиною для того, щоби ми могли відкрити для себе, що ми всі є дітьми Божими. Ми були сотворені на образ і подобу Ісуса Христа... Святий Іриней Ліонський нас навчає: Ісус Христос є повний Духа Святого, є джерелом нашого життя, нашої свободи, нашого щастя. Але інтегральною частиною кожного з нас тут присутніх є те, що ми є віруючими людьми. Ми маємо віру, віруємо в Бога – це те, що позначає та ідентифікує наш народ, який 120 років тому приїхав на землі Аргентини. Тому що український народ був сформований як нація через ісповідування християнської віри. І сьогодні ми чуємо ці слова Ісуса Христа: Все можливо тому, хто вірує».

2017.03.26 Obera 02«Що означає вірити, мати віру? – запитав Глава УГКЦ присутніх у храмі. – Святий апостол Павло каже, що вірити – це відкритися повністю для Бога, який виходить нам назустріч, який хоче увійти і стати частиною нашого життя. Коли людина вірить у Бога, Господь чинить чудеса, тому що знаходить свою домівку на землі, знаходить ту людину, в якій може перебувати».

За словами проповідника, дуже часто людина не здатна побачити присутність Бога у своєму житті тоді, коли страждає. Але сьогоднішнє Євангеліє, – зазначив Блаженніший Святослав, нав’язуючи до євангельського читання 4-ї неділі Великого посту про вигнання нечистого духа з хлопчини, якого його батько привів до Ісуса (Марко 9,17-31), – говорить, що Бог ніколи не покине тих, які вірують у Нього. Тому потрібно просити Його: «Вірю, поможи моєму невірству! ».

«У сьогоднішньому Євангелії Ісус Христос нам дає два інструменти, як ми, люди малої віри, можемо зростати в наших відносинах з Богом, зростати як християни. Христос каже: Цей рід нічим не можна вигнати, тільки молитвою і постом. Молитва нам допомагає зростати в наших особистих відносинах із Богом. Піст – коли ми говоримо «ні» нашим пристрастям, «ні» нашим немочам чи поганим звичкам», – наголосив архиєрей.

2017.03.26 Obera 03На завершення Глава УГКЦ нагадав, що наступної неділі, 2 квітня, вся Україна, всі Церкви в Україні будуть молитися за мир. І наступного дня, 3 квітня, увесь український народ буде постити. Тому, що Христос нам каже, що молитва – це один із інструментів, щоб прогнати агресора, який нас хоче зробити рабами. З цієї нагоди Предстоятель УГКЦ запросив, щоб усі українські парафії в Аргентині та Парагваї молилися і постили в ці дні разом із вірними УГКЦ в Україні.

Після Божественної Літургії владика Даниїл подякував Блаженнішому Святославу за пастирський візит до Аргентини та Парагваю, за повчальне пастирське слово, скероване до духовенства і вірних, яке потрібно втілювати в життя, за молитву і благословення, та запевнив про молитви за Главу УГКЦ та за всю Українську Греко-Католицьку Церкву.

Раніше цього ж дня, 26 березня, Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав відвідав з пастирським візитом українську греко-католицьку парафію у місті Енкарнасьйóн, Республіка Парагвай.

А в суботу 25 березня Блаженніший Святослав у рамках свого пастирського візиту до української греко-католицької єпархії в Аргентині відслужив Святу Літургію у храмі Пресвятої Тройці в м.  Апостолес, де висвятив нового священика, а згодом відслужив Божественну Літургію в парафії Святого Володимира Великого міста Посадас, адміністративного центру провінції Місіонес.

Згідно із повідомленням о. Тараса Гавришка для сайту news.ugcc.ua,
світлини з цього ж сайту

Довідка.

Уже від 1938 року отці василіяни з монастиря в м. Апóстолес здійснювали душпастирську обслугу громади українців греко-католиків у м. Оберá та численних поселень українців в його околицях. У 1946-48 роках один із священиків василіян постійно перебував у цьому місті, у 1947 році тут збудовано невелику церковцю, а від 1951 до 1962 року сюди доїжджали отці з м. Апостолес. У 1962 р. отці василіяни знову тут поселились, вже на постійно. Проживали у маленькому будинку біля церковці збудованої в 1947 р.

Будівництво нової церкви розпочалося в 1976 році, після того, як 19 вересня 1975 року владика Андрій Сапеляк освятив наріжний камінь цього храму. А 5 листопада 2000 р. освячення храму Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці здійснив владика Любомир Гузар, на той час єпископ-помічник Глави УГКЦ. Василіянська резиденція при цій церкві є в даний час осідком Протоігумена Провінції Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії в Аргентині Василіянського Чину Святого Йосафата.

Close Menu