Свято ікони Пресвятої Богородиці у Званівці на Донеччині

Свято ікони Пресвятої Богородиці у Званівці на Донеччині

27-28 серпня 2021 року відбулася проща до парафіяльного храму Преображення Господа нашого Ісуса Христа при василіянському монастирі у с. Званівці на Донеччині на відпуст з нагоди празника Успіння Пресвятої Богородиці. На цей день, за благословенням Апостольської столиці та відповідно до декрету Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава від 2.08.2017 р. про заснування Марійського відпустового місця у с. Званівка, встановлено відпуст на честь Пресвятої Богородиці, прославленої в Лісковатській іконі «Богородиця замилування», копія якої перебуває в цьому храмі.

Греко-католицька громада в цьому регіоні бере свій початок від родин переселенців із села Ліскувате, яке знаходиться на території сучасної Польщі. За рішенням радянської влади українці з Ліскуватого у 1951 році були переселені у три населені пункти Донецької області – Званівку, Роздолівку та Чубарівку, яку перейменували у Верхньокам’янське. Після легалізації Української Греко-Католицької Церкви душпастирську опіку тут здійснюють отці василіяни із монастиря у с. Званівці.

У п’ятницю, 27 серпня, до с. Званівка була організована піша проща із сіл Роздолівка та Верхньокам’янське. Увечері цього дня, о 18:00 год., розпочалася Божественна Літургія, яку очолив о. Корнилій Яремак, ЧСВВ, місіонер і радник протоігумена Провінції Найсвятішого Спасителя. У проповіді він наголосив, що не варто думати, ніби Богородиця прожила життя без труднощів, адже Марія пережила багато страждань – аж до розп’яття і смерті свого сина, Ісуса Христа. І, попри все, вона сказала «Так» Богові. Кожний з нас є не лише спостерігачем свого життя, але й активним учасником. Варто запам’ятати істини, які життя Богородиці нам відкриває: не можна ототожнювати Боже благословення і життєвий успіх; Бог ніколи нічого не вирішує без нашої участі; ми не знаємо свого майбутнього, але, довіряючи Богові, подібно до Марії, кажемо Йому «Так».

Після Літургії розпочалася молитовна програма: молебень до Пресвятої Богородиці перед Лісковатською іконою Богородиці, велика вечірня з литією та урочиста співана вервиця з духовними роздумами. Духовні роздуми проводив о. Петро Цідило, ієромонах Згромадження Воплоченого Слова, із м. Краматорська.

У суботу, 28 серпня, урочисту утреню відслужив о. Анастасій Панькевич, ЧСВВ, ігумен Луцького монастиря. Архиєрейську Божественну Літургію о 12:00 год. очолив владика Степан Меньок, ЧНІ, екзарх Донецького екзархату УГКЦ. У проповіді владика Степан розповів про значення празника Успіння Пресвятої Богородиці, згадав сімдесяту річницю переселення мешканців села Ліскуватого на ці терени. Господь посилає своєму народові під час його паломництва на землі знак потіхи та впевненої надії, яким є сяюче обличчя Господньої Матері. Благословенне ім’я Марії, повної благодаті, бо вона повірила в Господнє слово.

У Божественній Літургії взяли участь отці В’ячеслав Сеник, ЧСВВ, настоятель монастиря у Званівці, Павло Федусів, ЧСВВ, провінційний радник, ігумен Золочівського монастиря на Львівщині, який раніше був настоятелем у Званівці, Корнилій Яремак, ЧСВВ, провінційний радник, Іван Василенко, декан Краматорського деканату, Анастасій Панькевич, ЧСВВ, ігумен Луцького монастиря, Йосиф Щур, ЧСВВ, настоятель Покотилівського монастиря на Харківщині, Софрон Попадюк, ЧСВВ, вислужений настоятель Званівського монастиря, Йосафат Ковалюк, ЧСВВ, з Києва, Августин Шоп’як, ЧСВВ, зі Львова, Миколай Микосовський, ЧСВВ, з Покотилівки, Сергій, військовий капелан, Віктор Коханський із Слов’янська, Віталій Кестер з Костянтинівки, Сергій Паламарчук з Лисичанська, сестри монахині Катерина, Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, з Приморська, Йоана Гриненко, Згромадження святого Йосафата, та багато паломників з навколишніх сіл і міст – Роздолівки, Верхньокам’янського, Бахмута, Лисичанська. Службу Божу звеличив співом парафіяльний хор з монастирського храму в Покотилівці.

Наприкінці Літургії усім присутнім висловив подяку настоятель монастиря о. В’ячеслав Сеник, ЧСВВ, а владика Степан уділив апостольське благословення для осягнення повного відпусту усім учасникам прощі. Урочистості завершились освяченням води і святковим частуванням на монастирському подвір’ї, яке організували парафіяни, добродії та волонтери.

За інформацією із сайту Провінції Найсвятішого Спасителя osbm.in.ua 

Close Menu