Святкування Великодня у Римській василіянській обителі (Фоторепортаж)

Святкування Великодня у Римській василіянській обителі (Фоторепортаж)

В Римські василіянській обителі відбулись святкування Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа за Григорянським календарем. Розпочинаючи від страсного четверга літургією Утрені Страстей, отці та браття разом з Сестрами Василіянками заглиблюючись у незбагненну таємницю терпіння і страждання нашого Спасителя, молитовно приготовлялись до світлого дня Його воскресіння. Дорога Ісуса Христа є дорогою кожного християнина, кожного, хто став учнем Господнім. Немає воскресіння без смерті, немає прослави без страждання, немає спасіння без покаяння – нагадують нам стихири Страсного тижня. Господь перетерпів смерть, щоб перемогти зло і дати нам надію та приклад правдивої поведінки. «Хрест Ісуса, це Слово, яким Бог відповів на зло світу. Іноді нам здається, що Бог не відповідає на зло, що залишається мовчазним. У дійсності, Бог промовив, відповів, а Його відповідь – це хрест Христовий: Слово, яке є любов’ю, милосердям, прощенням» — відзначив Святіший Отець Франциск в п'ятницю під час Хресної дороги.
Черговим моментом великоднього святкування була святкова Божественна Літургія в день Воскресіння, яку відслужив Апостольський візитатор для українців в Італії та Іспанії Преосвящений Владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ. Йому співслужили Протоархимандрит о. Ґенезій Віомар, Генеральний вікарій о. Йоанікій Чверенчук, Настоятель Римської обителі о. Маврикій Попадюк та інші отці василіяни. У своїй проповіді вл. Діонісій пригадав, що Воскресіння, це празник перемоги Ісуса Христа, перемоги кожного, хто прийняв слово Боже і став Божою дитиною: сином і дочкою Бога Отця, братом Ісуса Христа у зв’язку Святого Духа. Ісус відчув на собі все те, що є наше. Він був покараний за нас. Будучи прибитий до хреста зазнав фізичну і душевну біль, щоб могти віддати свою душу Небесному Отцеві. Господь прийняв Його, Його воскресив і в Його терпіннях, хресті і смерті ми також зазнаємо воскресіння…
Ділячись своїми роздумами з вірними, Преосвященіший Діонісій також звернув увагу на те, що ми живемо в проголошеним Церквою Році віри. А християнська віра є дуже важливою чеснотою, тому що єднає нас з Богом. Бог же єднається з нами в любові і через любов дає нам воскресіння. «Хто увірує й охреститься, той буде спасенний, а хто не увірує, той буде осуджений» (Мр. 16, 6).
На закінчення проповіді владика заохотив вірних в день Воскресіння відновити свою віру в Ісуса Христа, щоб його життя було нашим життям, а його воскресіння стало нашим воскресінням.

Відеозапис проповіді Пресов. вл. Діонісія Ляховича, ЧСВВ

о. Єфрем Кончак, ЧСВВ

Close Menu