Святкування храмового празника Собору Пресвятої Богородиці у Брюховицькому монастирі

Святкування храмового празника Собору Пресвятої Богородиці у Брюховицькому монастирі

У п’ятницю 8 січня 2022 року у василіянському монастирі св. Йосифа у Брюховичах відбулися урочистості з нагоди храмового празника Собору Пресвятої Богородиці.

Урочисту Божественну Літургію з нагоди свята очолив преосвященний владика Іван Кулик, єпископ Кам’янець-Подільської єпархії Української Греко-Католицької Церкви. З владикою Іваном співслужили: о. Йоан Школик, протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, о. Франциск Онисько, протоігумен Провінції святого Миколая в Україні, провінційні радники, о. Пантелеймон Трофімов, ігумен монастиря св. Йосифа і ректор ВІФБС, настоятелі різних чернечих спільнот та інші священнослужителі.

У своїй гомілії владика Іван зосередив увагу на постаті Пречистої Діви Марії, яка більше як дві тисячі років тому подарувала всьому світові Ісуса Христа. Божий народ протягом століть вшановував Богородицю різними способами та присвоював для неї різноманітні титули, з яких деякі взяті з прообразів у Старому Завіті, такі як: драбина Якова, неопалима купина, позолочений кивот Завіту, чесніша від херувимів та незрівнянно славніша від серафимів. Всі ці титули та порівняння, які використовує Церква, вказуючи на гідність і місію Діви Марії, найперше підкреслюють її любов до Бога та відданість справі спасіння людини.

На завершення проповіді єпископ Кам’янець-Подільської єпархії закликав вірних до подяки Господеві за те, що він подарував світові Діву Марію, адже дивлячись на неї та її досконале духовне життя кожна людина може бачити шлях, який неодмінно приведе її до Господа нашого Ісуса Христа.

Згодом, після урочистої Божественної Літургії всі вірні разом із священнослужителями помолилися до Богородиці перед її зображенням на копії старовинної ікони «Скинія, що зветься Святая Святих», розміщеній у храмі, та поручилися під її опіку.

Після цього о. Пантелеймон Трофімов висловив слова вдячності владиці Івану Кулику за те, що очолив сьогоднішню торжественну молитву, а також подякував усім присутнім священнослужителям і вірним за спільну прославу Господа та Його Пресвятої Матері.

На закінчення урочистого богослуження студенти ВІФБС заспівали кілька різдвяних колядок.

На основі повідомлення із сайту osbm.in.ua
Світлини з цього ж сайту

Close Menu