Свята Літургія у 40-вий день від смерті о. Степана Стареправа, ЧСВВ

Свята Літургія у 40-вий день від смерті о. Степана Стареправа, ЧСВВ

У четвер 17 червня 2021 р. в каплиці Царя Христа при монастирі Головної управи Отців Василіян у Римі, о год. 16:30, була відслужена Божественна Літургія з участю вірних, у 40-й день від переходу до вічності блаженної пам’яті о. Степана Стареправа, ЧСВВ, першого протосинкела Апостольського екзархату для українців католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, і генерального радника Василіянського Чину Св. Йосафата.

Літургію очолив преосвященний владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ, Апостольський екзарх, у співслужінні з о. Діонисієм Заведюком, ЧСВВ, генеральним радником і секретарем, о. Петром Голінеєм, канцлером Апостольського екзархату, та о. Маврикієм Попадюком, ЧСВВ, генеральним економом.

У пастирському слові преосвященний владика Діонісій заторкнув життєві спогади із життя покійного о. Степана, якого він знав ще з юних літ, оскільки був приятелем його родини, а також згодом, як ректор семінарії, брав участь у його монашій формації. Владика підкреслив, що о. Степан, здолавши життєві труднощі і випробування, був добрим ченцем та ревним священником. Зрештою став одним із найближчих його друзів та безустанним помічником протягом останніх літ. Тому розлука з о. Степаном є дуже болісною для владики. Також владика висловив жаль, що через власну недугу не міг брати участі в похоронних богослужіннях, а тільки духовно лучився з василіанською спільнотою, з матір’ю о. Степана та всією родиною покійного, яка так само не мала змоги, через велику віддаль, брати участь у похоронних богослужіннях, як тільки завдяки інтернет-трансляції.

На завершення владика подякував василіянській спільноті за можливість взяти участь у 40-денному поминанні, підкресливши: «Я сьогодні єднаюся з о. Степаном як моїм другом. Молюся щоб Господь його поселив, де всі праведні спочивають».

Після закінчення Святої Літургії була відслужена панахида за блаженний упокій о. Степана та інших померлих.

На основі повідомлення пресслужби Апостольського екзархату
із сайту www.esarcato-apostolico-ucraino.it
Світлини з цього ж сайту

Close Menu