Спільнота монастиря Христа Царя в Римі взяла участь у молитві за Україну у храмі свв. Сергія і Вакха

Спільнота монастиря Христа Царя в Римі взяла участь у молитві за Україну у храмі свв. Сергія і Вакха

У середу, 2 березня 2022 р., коли за закликом Папи Франциска цілий світ молитвою і постом підтримує Україну в її прагненні миру, також у катедральному храмі святих Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці Апостольського Екзархату для українців католиків візантійського обряду в Італії, що на пл. Мадонна деі Монті, 3, був відслужений молебень до Пресвятої Богородиці за мир в Україні й у світі.

Молитви за мир в Україні у цьому храмі служаться щодня, від початку повномасштабної війни Росії проти України, але сьогоднішня молитва була особливою: у ній взяли участь Префект Конгрегації для Східних Церков кардинал Леонардо Сандрі, Апостольський екзарх владика Діонісій Ляхович, Секретар Конгрегації для Східних Церков архиєпископ Джорджо Деметріо Ґалларо разом зі своїми співпрацівниками, Протосинкел Екзархату о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, представники українських чернечих спільнот Рима та посольств України і Великобританії при Святому Престолі, а також численні вірні.

Зокрема, у спільній молитві, на запрошення Апостольського екзарха, взяли участь представники спільноти василіянського монастиря Христа Царя у Римі, на чолі з о. Протоархимандритом Ґенезієм Віомаром, ЧСВВ, Ректор Папської української колегії св. Йосафата о. д-р Луїс Касіян, ЧСВВ, та її Віцеректор о. Бернард Підгірний, ЧСВВ, сестри Чину Св. Василія Великого, Згромаджень Служебниць Непорочної Діви Марії та Катехитох Св. Анни.

Молебень відслужив, у співслужінні з дияконом та під молитовний супровід хору студентів Колегії св. Йосафата, парох парафії святих Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці о. Тарас Остафіїв.

Перед початком молебню слово до учасників молитви мав преосвященний владика Діонісій Ляхович, який привітав високодостойних гостей та інших присутніх і запросив до спільної молитви.

Після закінчення молебню з коротким словом до присутніх звернувся кардинал Леонардо Сандрі:

«Дорогі брати і сестри, цей день, що для нас є Попільною середою та початком Великого Посту, Святіший Отець проголосив днем посту та молитви за Україну. І тому ми прийшли сьогодні, щоб з вами помолитися за вашу Батьківщину. Вітаю дорогого співбрата єпископа Діонісія та всіх священиків і вірних цього екзархату в Італії. Ми не маємо багато слів. Наші слова – це ті, якими ми молилися, взиваючи Божу Матір, Царицю України, щоб Вона заступилася за нас перед обличчям цієї катастрофи, перед обличчям усіх цих жертв невиправданого вторгнення. Вчора, спілкуючись по телефону, ми бачили сльози Блаженнішого Верховного Архиєпископа Святослава, що перебуває у сховищі, так як і багато українців у цей момент, що зазнають бомбардувань, переживають розлуку, втікають. Приймаємо до свого серця величезний, невимовний біль матерів, батьків, солдатів, дітей, які втікають. У нас немає слів.

У нас немає ракет, ми не маємо гармат, у нас немає танків, у нас немає сили насильства, яке хоче взяти верх будь-якою ціною. Ми маємо силу смирення тих, хто зазнає презирства з боку світу та могутніх землі. Єдина наша зброя – і в цьому ми приєднуємося до нашого Папи Франциска – перед обличчям такої ганьби людства і величезних страждань – це те, що ми робили сьогодні: ми молилися.

І всім серцем хочу сказати: нехай Богородиця насправді випросить мир, щоб покласти край цьому знущанню, цим невимовним стражданням, яких зазнає український народ. Нехай Богородиця супроводжує нас, додає сили. Моя думка лине також до багатьох із вас, кому доведеться прийняти своїх рідних, своїх друзів, які тікають від цієї безглуздої, немислимої війни. Думка лине до тих, у кого там залишилися родичі, які, можливо, не змогли втекти, і тому я хочу вам сказати: всі ми, очевидно, наша Конгрегація, але й всі ми – Католицька Церква – поруч з вами, вона страждає разом з вами і відкриває для вас свої смиренні руки братерської прихильності і поділяючи ваш біль і вашу молитву. Але будьте сильними, бо з нами і з вами Бог, розп’ятий Господь Ісус і Його Пресвята Мати. Амінь».

На основі повідомлень і світлин із сайту Апостольського езархату www.esarcato-apostolico-ucraino.it
та із сайту Ватиканських новин www.vaticannews.va
Переклад слів кардинала Леонардо Сандрі – із сайту www.vaticannews.va 

Close Menu