Сестри СНДМ в Україні відсвяткували свято Провінції та ювілеї богопосвяченого життя

Сестри СНДМ в Україні відсвяткували свято Провінції та ювілеї богопосвяченого життя

Середа, 2018-06-20    11:47:34 UTC+2    Новини

У суботу 16 червня 2018 року сестри служебниці Непорочної Діви Марії з різних спільнот в Україні прибули до провінційного дому Благовіщення Божої Матері у Львові на святкування свята Провінції Співстраждання Матері Божої та ювілеїв богопосвяченого життя сестер.

Цього року 8 сестер служебниць в Україні відзначають ювілеї своєї посвяти Богові. Уже 50 років мандрує стежиною богопосвяченого життя с. Моніка Кондрат, а срібний ювілей посвяти відзначають с. Христофора Буштин, с. Маркіяна Блонська, с. Святослава Пилип’юк, с. Якинта Пригродська, с. Атанасія Халус, с. Єлисавета Проць та с. Дам’яна Іванець.

Святкову Божественну Літургію у каплиці провінційного дому відслужив у цей день високопреподобний отець Василій Мендрунь, ЧСВВ. Чверть століття тому саме отець Василь, будучи протоігуменом Провінції Найсвятішого Спасителя Отців Василіян в Україні, багато спричинився до духовної формації молодих сестер – новичок і кандидаток, які щойно вступили до монастиря Сестер Служебниць.

У своєму слові під час Літургії отець Василь привітав сестер зі святом Співстраждання Пресвятої Богородиці та пригадав про те, чого воно нас вчить: «Життя Богородиці тісно пов’язане з її Сином, зокрема з Його стражданнями: терпіння її Сина були її терпіннями. Хто ображає Христа – ображає його Матір. Але кожне терпіння має свій кінець – і через хрест прийшла радість усьому світові».

Після Божественної Літургії с. Мирослава Яхимець, провінційна настоятелька, вітаючи ювіляток, запросила їх поглянути на своє минуле з великою вдячністю Богові: «Пригадаймо свою історію, свої початки та шлях свого розвитку, труднощі, які треба було долати, ремонти новіціятського дому у Жовкві. З Божою допомогою ви все подолали. Пригадаймо свою первісну ревність у служінні Богові і те, як Господь в усьому цьому вас тримав за руку. Це є ваш цінний досвід, який повинен вам допомогти у наступних роках, щоб ще з більшим запалом і довір’ям служити Богові і людям».

За думкою сестри Мирослави, ювілей богопосвяченого життя закликає сестер застановитися над своєю вірністю у виконанні місії, у використанні дарів для будування Божого Царства. Завданням кожної з них є розбудити себе і свою спільноту до ревнішого служіння. Провінційна настоятелька побажала, щоб Євангеліє було путівником у щоденному житті сестер, і заохотила молитися за нові покликання.

Також ювілятки отримали благословення Святішого Отця Папи Франциска, яке є знаком, що служіння у Згромадженні є здобутком не тільки Згромадження, а й усієї Церкви.

На жаль, на святкування не змогли прибути, але молитовно лучилися з ювілятками, с. Луїза Цюпа, генеральна дорадниця, яка колись протягом трьох років була вчителькою новичок і кандидаток, і с. Магдалина Чайківська, настоятелька новіціятського дому в Жовкві. Сестри-ювілятки із вдячністю згадували теж і про них у своїх молитвах.

Квіти, подарунки, щирі й теплі слова… У щирому спілкуванні та діленні прожитим досвідом сестри-ювілятки розповіли про свій чернечий шлях, про неповторну історію свого чернечого покликання. Кожна з них почула голос Ісуса за різних обставин, у різний спосіб і час. Але це, що заворожувало, заохочувало кожну з них, це приклад власного життя сестер, їх вірність Богові у непростих обставинах, готовість на жертву і посвяту.

За повідомленням сестер служебниць НДМ із сайту www.ssmi-ua.org
Світлини з цього ж сайту

Close Menu