Римські святкування Нового року і довічна професія брата Крістіяно Сільва, ЧСВВ (Фоторепортаж)

Римські святкування Нового року і довічна професія брата Крістіяно Сільва, ЧСВВ (Фоторепортаж)

Місто Рим в кожному часі переживає багато різних подій церковного життя. Його ще називають «вічним містом». Тут Ватикан, Глава Церкви, численні церковні інституції, наукові й культурні осередки зі своїм властивим ритмом життя, паломництва тощо. Рівно ж Рим є сталим осередком українського церковного життя. Знаменними у цьому контексті є святкування 1 січня 2013 р. (за григор. стилем) празника Обрізання Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа і св. отця нашого Василія Великого, архієпископа Кесарії Кападокійської при монастирі Головної управи Василіянського Чину св. Йосафата
Цього дня храм Царя Христа на Авентині, як звичайно, був наповнений Божим людом. Архієрейську святу Літургію відправляв Кир Діонісій Ляхович ЧСВВ, Апостольский візитатор для українців в Італії й Іспанії у співслужінні Всесв. о. Ґенезія Віомара ЧСВВ, Протоархимандрита Василіянського Чину, Всеч. о. Марка Семегена, пасторального координатора для українців в Італії, Впр. о. Луїза Касіяно, ректора колегії Покрова та інших ієромонахів Василіянського Чину (віце-ректорів і духовників колегій, працівників Ватиканського радіо, докторантів тощо).
На Літургії було присутнє численне монашество УГКЦ, зокрема: м. Міріям Коваль, Архимандриня Сестер Василіянок зі сестрами, м. Тереза Слота, Головна Настоятелька ССНДМ, Сестри св. Анни, які були запрошені на празник св. Василія, Нового Року та стали свідками монашої посвяти бр. Крістіяно Сільва ЧСВВ, який цього дня склад довічну професії на руки Всесв. отця Протоархимандрита.
У своєму слові о. Ґенезій підкреслив моменти «великої ласки і радості», які переживаємо на Літургії, якщо ми є вірними Богові, Його Слову, реалізація якого сповняє щастям. Усі молилися і раділи теж за бр. Крістіяна, який своїм «так» Богові, прийняв цей «проект любові». Для цього він, подібно як Авраам, мусів почути голос Божий, «вийти з власної оболонки, від свого я і власної волі, реалізації власних проектів, зі свого амбієнту і дати себе вести Богові». Така посвята і єднання з Богом вчиняє особу «учасником Христової місії і ставить її на службу Церкви і світу». «А радість християнська, що походить від Христа Живого, творить нас свідками отієї справжньої радості, якої так потребує сьогоднішній світ».
Преосвященний владика Діонісій при цій нагоді привітав усіх з Новим Роком, окремо Отців Василіян з празником св. Василія і бр. Крістіяно зі складенням професії, та побажав «гарної монашої дороги, на якій не треба боятися трудностей, які є радше скріпленням і очищенням». Для Отців Василяін, наголосив владика, ця професія є ще гарним початок у році віри. На завершення владика побажав усьому монашеству не боятися жертвенності й вірності своєму покликанню, зросту та уділив своє благословення.
Окремі привітання бр. Крістіяно отримав від учасників хору, адже він завжди був активним на Богослужіннях і збагачував їх своїм мелодійним співом; від співбратів, сестер і прихожан храму, які полюбили його за цей час його навчання і служіння в Римі.
У своєму слові подяки бр. Крістіяно коротко розповів про своє ім’я, яке отримав при хрещенні, адже народився на сам празник Пресвятої Євхаристії, яке у Бразилії також називають «Сorpus Christi» і тому побожна мати надала йому це гарне ім’я, «щоб з нього вийшов побожний чоловік». І цього принципу бр. Крістіяно старався дотримуватись змалку, щоб дійсно бути правдивим християнином за ідеалом св. Василія. Власно, чого йому усі від серця бажали.

Подав о. Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ
Генеральний Вікарій

ДОВІДКА
Брат Крістіяно Адалтон Сілва, син Йосифа Сілва і Зеновії Лобаш, народився 29-го травня 1986 р. в місті General Carneiro (штат Парана, Бразилія). Від дитинства цікавився церковним життям, беручи участь у кожній Службі Божій в селі Marco Cinco.
Навчався у ліцеї в місті Geral Carneiro (1996—2001), у малій Семінарії Св. Йосафата в Mallet (2002—2003). У 2004 р. вступив до семінарії Св. Йосафата в Bairro Áqua Verde в Куритибі. Філософські студії проходив в Studium OSBM в Bairro Batel (2004, 2007—2008). Богослов’я вивчав в Римі в Папському Латеранському Університеті (2009—2012).
У Василіянському Чині з лютого 2005 р. 30-го січня 2007 р. склав тимчасові обіти в Іваї, довічну професію — 01.01.2013 р. Брат Крістіяно вирізняється веселою вдачею. Дуже любить літургійний спів. Хоча виріс далеко від України, але добре володіє українською мовою і знає багато українських духовних і народних пісень, якими радо ділиться з українськими заробітчанами в Італії.

Close Menu