Розпочався навчальний рік у Школі духовного проводу «Єлеазар» УГКЦ

Розпочався навчальний рік у Школі духовного проводу «Єлеазар» УГКЦ

4 жовтня 2021 р. у Василіянському інституті філософсько-богословських студій ім. Й. Велямина Рутського розпочався новий курс Школи духовного проводу «Єлеазар». Цей проєкт Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ покликаний відповісти на заклик Блаженнішого Святослава – стати «осередком, де народжуватимуться духовні лікарі, учителі, наставники – духовні провідники».

Відкриття академічного року розпочалося молитвою – архиєрейською Божественною Літургією, яку в монастирському храмі очолив архиєпископ і митрополит Львівський Ігор (Возьняк). З ним співслужили протоігумен Провінції Отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, директор Школи «Єлеазар» о. Франциск Шиделко, ЧСВВ, віцедиректор – о. Михайло Станчишин, ТІ, а також священники – учасники Школи. Географія слухачів цього року доволі широка: Івано-Франківська та Львівська архиєпархії, Коломийська єпархія, Донецький екзархат. Учасники – монахині різних Чинів та Згромаджень УГКЦ, духівники семінарій, парафіяльні священники.

Під час зустрічі на відкриття нового курсу Школи с. Магдалина Витвицька, ЧСВВ, заступниця Голови Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ, привітала всіх присутніх, висловлюючи надію, що «ініціатива та заснування такої школи – це опора для всієї Церкви».

О. Михайло Станчишин, ТІ, надихнув усіх плекати мрії та дружити з Христом, адже духівник – це друг Ісуса. Він також представив ближче та перспективне бачення місії Школи. О. Михайло є духівником для учасників під час цього модулю.

Своїми рефлексіями та думками про те, чому варто навчатися в цій школі, поділилася випускниця минулорічного курсу с. Анастасія Заблоцька, СНДМ. Сестра порадила тим, хто прийшов навчатися цього року, зосередитися не на результатах, а на людях та вмінні з ними працювати. А також заохотила запитувати, радитися та слухати досвідчених викладачів.

Протягом першого модулю цьогорічного курсу Школи учасники вивчатимуть такі предмети:

– Духовний провід (викладач – о. Франциск Шиделко, ЧСВВ).
– Психологія і духовність. Психотерапевт і духівник: межі компетентності і моменти до співпраці (с. Марія Кінас, МНІ).
– Психологічні аспекти у розумінні особистості та їх інтеграція з духовним досвідом (с. Теодора Шулак, МНІ).

А також практикуватимуть у малих групах мистецтво порадництва.

Слід сказати, що Школа духовного проводу «Єлеазар» дає базові теоретичні поняття про духовний провід. Однак основна увага зосереджена на практиці, вправлянні у духовному супроводі: праці в малих групах, супервізії, навчанні мистецтва контемплятивного слухання та індивідуальних духовних розмовах.

Інформація та світлини із сайту ШДП «Єлеазар» www.eleazar.school 

Close Menu