Розпочалась Генеральна Капітула Василіянського Чину Святого Йосафата

Розпочалась Генеральна Капітула Василіянського Чину Святого Йосафата


DSC_899911 липня 2016 р., днем зосередження і роздумів, розпочалася Генеральна Капітула Василіянського Чину Святого Йосафата, яка цього року проводиться в Українській Папській Колегії Святого Йосафата в Римі.

День зосередження капітульні отці і брати розпочали Божественною Літургією, яку очолив Протоархимандрит Василіянського Чину о. Ґенезій Віомар, промовивши до учасників привітальне слово. Після Літургії розпочалися духовні науки, які для присутніх виголосив о. Роберт Лисейко ЧСВВ.

Цього дня, учасники Капітули здійснили також паломництво через Святі Двері базиліки Святого Петра у Ватикані, помолились на гробі Верховного Апостола св. Петра та на гробі св. Свщнмч. Йосафата, Архієпископа Полоцького.

В Генеральній Капітулі беруть участь Протоігумени та Делегати з десятьох Провінцій Василіянського Чину, які діють в Америці, Аргентині, Бразилії, Канаді, Польщі, Румунії, Словаччині, Угорщині та в Україні, на території якої є дві Провінції: Провінція Найсвятішого Спасителя і Провінція Святого Миколая.

12 липня розпочалась праця Генеральної Капітули. Протоархимандрит Чину, Генеральний економ та Генеральний секретар прозвітували перед Делегатами Капітули про діяльність Головної управи за останніх чотири роки. Протоігумени кожної Провінції представили звіти про стан та діяльність своїх Провінції.

З протоігуменських звітів учасники Капітули дізнались детальніше про духовне життя василіянських спільнот. А також про те, що останнім часом було зроблено у Провінціях і що Головні Настоятелі Провінцій планують робити, щоб підвищити рівень духовного життя. Звернено увагу на постійну чернечу формацію, на її провадження і тематику. Чимало було сказано про служіння ченців Провінцій у душпастирській, видавничій, викладацькій та інших працях. Не залишено уваги одного з найголовніших питань: стану покликань у Провінціях, оскільки останнім часом спостерігається значне зменшення і брак бажаючих посвятити себе служінню Господу Богу у чернечому житті.

Центральною темою обговорень під час звітувань Генеральної капітули були питання актуального приготування та напрацювання різних заходів щодо святкувань у Провінціях Ювілею 400-ліття від заснування Чину.

14 липня Генеральну капітулу відвідає Префект Конгрегації Східних Церков кардинал Леонардо Сандрі.

Подав для osbm.info о. Франціск Онисько, Делегат Провінції св. Миколая та Асистент Секретаря Генеральної капітули

 

Close Menu